iPhone 14

Nový iPhone 14 letošní Vánoce nestihne, je beznadějně vyprodaný. Vytáhněte kapesníky

  • Plánujete pod stromeček iPhone 14 Pro?
  • Pak vás musíme zklamat, šance je opravdu mizivá

Nový iPhone 14 Pro (Max) je neskutečným hitem. Zájem o chytrý telefon s logem nakousnutého jablka je tak obrovský, že je v tuzemských obchodech prakticky neustále nedostupný. Kdo zaváhal a nekoupil ihned po premiéře, nebo alespoň neučinil předobjednávku, má smůlu. V uplynulých hodinách pak došlo k tomu, čeho se všichni obávali – nové iPhony letošní Vánoce nestihnou!


Nepřehlédněte: Budoucnost lidstva? Plovoucí město ve tvaru želvy pojme 60 000 lidí a nevytváří žádný odpad


iPhone 14 do Vánoc nedorazí

Chcete nový iPhone 14 Pro nebo větší variantu 14 Pro Max? Tak to máte smůlu! Je nám líto. Po nových čtrnáctkách, které cílí na náročnější uživatele, se totiž jen zaprášilo. Prodejci od prvního dne hlásili vyprodáno a nic nenasvědčovalo tomu, že se situace změní. Zákonitě tak došlo k nejhoršímu.

Dostupnost zkomplikoval nejen vysoký zájem zákazníků, ale také nová vlna nemoci covid-19, která vedla k výraznému utlumení produkce v závodě společnosti Hon Hai Precision Industry. Na problémy s výrobou upozornil i samotný Apple, který na svém oficiálním webu vydal následující zprávu: „Omezení zavedená kvůli pandemii měla dočasný dopad na hlavní montážní závod iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max v čínském Čeng-čou. Fabrika je v současné době v provozu, ale s výrazně omezeným provozem. Stejně jako během pandemie dáváme přednost zdraví a bezpečnosti pracovníků v našem dodavatelském řetězci. O iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max je stále velký zájem. Nyní však očekáváme, že dodávky těchto modelů budou nižší, než se původně plánovalo, a zákazníci budou muset na své nové produkty čekat déle. Úzce spolupracujeme s naším dodavatelem, abychom se vrátili k normální úrovni výroby a zároveň zajistili zdraví a bezpečnost všech pracovníků.“

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Nedostatkové zboží

Sehnat aktuálně v tuzemských obchodech iPhone 14 Pro nebo iPhone 14 Pro Max se rovná malému zázraku. Že nijak nepřeháníme dokládá i oficiální e-shop Applu, kde se dodací lhůta protáhla na 27. prosinec. Kdo si tak telefon objedná nyní, Štědrý den určitě nestihne.

Závěrem připomeňme, že iPhone 14 Pro v České republice startuje na 33 490 Kč. Za větší iPhone 14 Pro Max v konfiguraci s 128 GB zaplatíte 36 990 Kč. Ani jeden levný není. Pokud vás zajímá, jak dlouho na nový jablečný telefon musí pracovat průměrný Čech nebo Slovák, klikněte sem.

Zdroj náhledové fotografie: Lucas Hoang/ Unsplash, zdroj: Appleinsider

Total
0
Shares