Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Šlapou jako dobře namazaný stroj: Hackeři z Anonymous vymazali oficiální stránky Čečenska. Natruc Rusku

  • Stránky Čečenské republiky jsou mimo provoz
  • Do služby totiž nastoupili hackeři z Anonymous

Anonymous, aktivistická internetová skupina hackerů, o které už jste určitě slyšeli, ohlásila další velký úspěch. Tvrdí, že napadla oficiální stránky Čečenska a vyřadila je z provozu.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence nakreslila, jak to bude vypadat, až ovládne svět. S lidstvem udělá rychlý konec


Anonymous jedou na plný plyn

Hackeři z hnutí Anonymous (ano, jsou to ti, které mimo jiné proslavila i nezaměnitelná maska Guy Fawkese z filmu V jako Vendeta) hlásí další úspěšnou operaci.

Zatímco nedávno se jim podařilo ukrást citlivé informace o členech ruské Dumy (dolní komory Federálního shromáždění Ruské federace), aby je později zveřejnili na internetu, teď si rovnou vyšlápli na čečenského vůdce a jednoho z hlavních spojenců ruského prezidenta Ramzana Kadyrova.

Na twitterovém účtu skupiny Krom Security, která se považuje za nedílnou součást hnutí Anonymous, bylo oznámeno, že došlo k napadení a poškození oficiálního webu Čečenské republiky. Pikantní je, že ani po několika dnech se tamním administrátorům stránky nepodařilo přivést zpět k životu, a tak jsou nadále nedostupné.

Runet je vize Ruska na internet bez zbytku světa

Kybernetickým partyzánům z Anonymous se v uplynulých dnech podařilo úspěšně napadnout také webové stránky ruských zbrojařských společností a jejich pozornosti neušel ani ekvivalent světového internetu na ruském území, takzvaný Runet.

O něm se v médiích často hovořilo na konci února, kdy Anonymous přišli s informací, že se Rusko odpojí od světového internetu. K tomuto kroku nakonec nedošlo, Rusové nicméně alespoň oznámili, že je technologicky vše připraveno.

Runet, vnitřní internetová síť Ruské federace, byla podle všeho zablokovaná po dobu několik hodin. Pokud je to pravda, jedná se o mimořádný úspěch. K operaci se přihlásila italská skupina Anonymous.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter

Total
0
Shares