Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Jsou prostě fenomenální: Hackeři z Anonymous dali na web telefonní čísla a e-maily členů ruského parlamentu

  • Je vůbec něco, co hackeři z Anonymous nedokážou?
  • Hlásí, že zveřejnili telefonní čísla a e-mailové adresy vlivných ruských politiků

Na internet unikl seznam obsahující e-mailové adresy a telefonní čísla členů ruského parlamentu. Přihlásili se k němu hackeři z hnutí Anonymous. Ti v posledních měsících vůbec nezahálí. Například včera uvedli, že smazali téměř tři tisíce ruských webů. A to není vše. Minulý týden se jim také podařilo ochromit ekvivalent světového internetu na ruském území, takzvaný Runet.


Nepřehlédněte: Novodobý Titanic? V balonu 30 kilometrů nad Zemí se bude popíjet koktejl, lístek vyjde na tři miliony


Anonymous jsou ve formě

Hackeři z hnutí Anonymous (ano, jsou to ti, které mimo jiné proslavila i nezaměnitelná maska Guy Fawkese z filmu V jako Vendeta) hlásí další úspěšnou operaci. Na jednom ze svých twitterových účtů oznámili, že se zmocnili citlivých informací o členech ruské Dumy (dolní komory Federálního shromáždění Ruské federace).

Ukradli mimo jiné jejich telefonní čísla a e-mailové adresy. A jak je u Anonymous dobrým zvykem, veškerá data okamžitě nahráli na internet, aby se k nim mohl dostat každý a naložit s nimi dle svého uvážení. Dá se očekávat, že telefony politiků se teď netrhnou a e-mailové schránky se plní závratnou rychlostí.

Geniální programátoři z Polska

Za útokem stojí známá polská skupina squad303. Pokud jste o nich dosud neslyšeli, pak vězte, že to jsou přesně ti, kdo mají na svědomí naprogramování speciální webové stránky 1920.in, prostřednictvím které může kdokoliv rozesílat náhodně generované zprávy na ruská telefonní čísla a e-maily. Anonymous k posílání testovek využívají uniklé databáze reálných kontaktů, ale i nahodile generovaná telefonní čísla.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.