Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Je vůbec něco, co hackeři z Anonymous nedokážou? Hlásí, že úspěšně blokovali ruskou náhradu světového internetu Runet

  • Rusko je připraveno na odpojení od světového internetu. Už roky buduje vlastní Runet
  • Populární hackeři teď hlásí, že státem řízený internet úspěšně blokovali

Nemůžeme si klást malé cíle, řekli si zřejmě Anonymous, a tak se hlásí s dalším fantastickým úspěchem. Nijak nepřehání, oznámili, že operovali v systémech zbrojovek a vyřadili z provozu ruským státem kontrolovaný internet. Ten je znám pod označením Runet.


Nepřehlédněte: Další záhada na Marsu? Rover NASA Perseverance vyfotil něco, co vypadá jako zamotaný rybářský vlasec


Runet je vize Ruska na internet bez zbytku světa

Hackeři z hnutí Anonymous (ano, jsou to ti, které mimo jiné proslavila i nezaměnitelná maska Guy Fawkese z filmu V jako Vendeta) hlásí další chirurgicky přesný zásah. Kybernetickým partyzánům se podle všeho podařilo úspěšně napadnout webové stránky ruských zbrojařských společností a jejich pozornosti neušel ani ekvivalent světového internetu na ruském území, takzvaný Runet.

O něm se v médiích často hovořilo na konci února, kdy Anonymous přišli s informací, že se Rusko odpojí od světového internetu. K tomuto kroku nakonec nedošlo, Rusové nicméně alespoň oznámili, že je technologicky vše připraveno.

Za nejnovějším úspěchem stojí italská skupina Anonymous, která kromě toho, že vyřadila z provozu Runet, zle zatopila nejméně třem společnostem vyrábějícím drony a několika firmám produkujícím zbraně, když jejich systémy bombardovala nemilosrdnými DDoS útoky.

Akce byla součástí kampaně #OpRussia, kterou globální kolektiv Anonymous vede proti moskevskému establishmentu od konce února. Runet, vnitřní internetová síť Ruské federace, byla podle všeho zablokovaná po dobu několik hodin. Pokud je to pravda, jedná se o mimořádný úspěch.

Anonymous zveřejnili tajemství ruských dronů

Před několika dny hacker vystupující jako @YourAnonSpider zveřejnil výrobní fáze současných ruských dronů a bojových UAV, jejich konstrukční a taktické plány, a také konstrukční plány dronů, které bude Rusko vyrábět v následujících letech. Jestliže je jeho tvrzení o zveřejněných datech alespoň z poloviny pravdivé, představuje to pro ruskou armádu obrovský problém.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: difesaesicurezza, Twitter

Total
0
Shares