Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Rusové přišli o tajemství vojenských dronů. Hackeři z Anonymous je nahráli na internet

  • Útokem Anonymous byly kompromitovány ruské drony
  • Hackeři tvrdí, že zveřejnili ruské vojenské plány

V polovině června hnutí Anonymous na svém twitterovém účtu ohlásilo fantastický úspěch. Hackeři uvedli, že se nabourali do přední ruské zbrojní společnosti zabývající se vojenskými drony a tvrdili, že vlastní ruské armádní plány. Nyní pro nás mají další skvělé zprávy.


Nepřehlédněte: Ruský vojenský dron připomíná práci amatérských modelářů. Natáčí zrcadlovkou po babičce a ovládá se obyčejným gamepadem


Anonymous jsou ve formě

Zpočátku se všeobecně věřilo, že ruská armáda převálcuje Ukrajinu během několika dní, ale silná západní podpora a kybernetická válka, kterou v zákulisí vedou Anonymous, hrají v konfliktu důležitou roli. Hacknutí přední zbrojní společnosti zabývající se vojenskými drony představovalo fantastický úspěch.

Hacker vystupující jako @YourAnonSpider oznámil, že získal utajované dokumenty obsahující informace o ruských plánech a taktice bezpilotních letounů nasazených nad Ukrajinou. Aby své oznámení podpořil důkazy, uveřejnil seznam největších zahraničních exportérů UAV z hlediska inovací, o nichž si Rusové vedou podrobné záznamy.

Teď je obávaný kybernetický partyzán zpět s další fantastickou zprávou. Na svém twitterovém účtu oznámil, že zveřejnil výrobní fáze současných ruských dronů a bojových UAV, jejich konstrukční a taktické plány, a také konstrukční plány dronů, které bude Rusko vyrábět v následujících letech. Asi netřeba zdůrazňovat, že pokud je tvrzení Anonymous o zveřejněných datech pravda, představuje to pro ruskou armádu obrovský problém.

Maska Guy Fawkese

Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Svolávají se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

V kybernetické válce jsou od února

Během posledních několika měsíců Anonymous zaútočili na tisíce důležitých cílů v Rusku a Bělorusku a jak sami často opakují, plánují v tom pokračovat.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter

Total
0
Shares