Space Perspective

Novodobý Titanic? V balonu 30 kilometrů nad Zemí se bude popíjet koktejl, lístek vyjde na tři miliony

  • Luxusní hotel vás dopraví na okraj kosmu
  • Desítky kilometrů nad Zemí si užijete nebývalý luxus s Wi-Fi připojením
  • Součást modulu je bar i pohodlná sedadla pro odpočinek

Zapomeňte na nejluxusnější komerční letadla světa. Americký startup Space Perspective pracuje na plánu, jak dostat zájemce do výšky, kde se budou moci kochat vyhlídkou na zakřivení Země a u toho popíjet lahodný koktejl.


Nepřehlédněte: Novodobý Titanic? Největší letadlo na světě na jaderný pohon s posilovnou a bazénem pojme až 5 000 cestujících


Space Perspective přináší revoluci ve vesmírné turistice

Space Perspective se sídlem na Floridě si klade za cíl vzít platící zákazníky na okraj kosmu již v roce 2024. Vstupenka do luxusního turistického balonu stojí 125 000 dolarů (v přepočtu 3 miliony korun) a zajistí vám místo v kabině, kam se současně vejde až osm cestujících.

Balon, který salonek s 360stupňovým výhledem vynese na oblohu, má být schopen dosáhnout výšky asi třiceti kilometrů nad zemským povrchem. To je sice asi třikrát výše, než se dostanou komerční letadla, ale stále je to výrazně méně, než umí třeba Space X. „Nacházíme se nad 99 procenty zemské atmosféry,“ řekla spoluzakladatelka Space Perspective Jayne Poynter a dodala, že cestující skutečně uvidí inkoustovou čerň vesmíru.

Cesta balonem na šest hodin

Samotný let balonem by měl být „plynulý a jemný“. Dvě hodiny bude zařízení stoupat a další dvě hodiny budou mít cestující na jedinečnou vyhlídku. Na palubě je bude čekat bar s koktejly a Wi-Fi připojení. Dechberoucí videa a fotografie tak budou moci okamžitě sdílet na sociálních sítích.

Zbylé dvě hodiny pak bude luxusní kabina klesat směrem k oceánu, kde na ně bude čekat přistavená loď, která je odveze na pevninu. Celkem návštěva „vesmíru“ zabere šest hodin času. Na úvod Space Perspective počítá s 25 lety ročně.

Zdroj náhledové fotografie: Space Perspective, zdroj: Space, The Sun, SpacePerspective

Total
0
Shares
1 komentář
  1. tak 30km nebo tisíce kilometrů ?? … mám v tom zmatek já, nebo autor ?

Comments are closed.