Letadlo, Sky Cruise

Novodobý Titanic? Největší letadlo na světě na jaderný pohon s posilovnou a bazénem pojme až 5 000 cestujících

 • Luxusní hotel nejvyšší úrovně ubytuje tisíce lidí
 • Letadlo nebudou řídit piloti, ale umělá inteligence

Zapomeňte na Boeing 777 nebo slavnou ukrajinskou Mriju, v hlavách nadšenců se rodí nápad na stavbu obřího letounu pro pět tisíc cestujících s posilovnou, restauracemi a velkým bazénem. Použití fúzního pohonu umožní, aby letadlo zůstalo na nebesích celé měsíce.


Nepřehlédněte: Český T-Mobile napadli hackeři. Lidem v neděli nefungovalo prakticky nic


Létající hotel nejvyšší úrovně bez pilotů

Divoce ambiciózní koncept „létajícího hotelu“, který ubytuje až 5 000 cestujících v nebývalém luxusu, představuje video od tvůrce Hashem Al-Ghailiho. V jeho hlavě se zrodilo už několik bláznivých nápadů, ale projekt gigantického letadla na fúzní pohon patří bezpochyby k tomu nejzajímavějšímu, co ho kdy napadlo.

Letoun Sky Cruise nemá řídit lidská posádka, ale umělá inteligence, která bude mít pod palcem rovnou dvacítku motorů poháněných jadernou fúzí. Hotel s křídly je navržen tak, aby nikdy nepřistával nebo na zem musel dosednout jen v naprosto výjimečných situacích. Cestující mají na palubu dopravovat běžná dopravní letadla, a dokonce i opravy Sky Crusie budou probíhat ve vzduchu.

Sky Cruise bude letadlo na jaderný pohon

Na otázku, kolik lidí by gigantické letadlo muselo pilotovat, Al-Ghaili odpověděl: „Máme všechny tyto technologie (narážel na umělou inteligenci) a vy stále chcete piloty? Věřím, že bude plně autonomní.“ Propagační video slibuje restaurace a obří nákupní centrum, tělocvičny, divadla a dokonce i bazén, ve kterém by se unavení cestující mohli trochu osvěžit a nabrat novou energii.

Moderní Titanic?

Ne všichni s konceptem Al-Ghailiho ovšem souhlasí. Někteří komentující popisují koncept Sky Cruise jako nový Titanic a poukazují na to, že pokud by letadlo poháněné jaderným reaktorem havarovalo, způsobilo by na majetku a životech obrovské škody.

„Skvělý nápad umístit jaderný reaktor do něčeho, co by mohlo selhat a spadnout z nebe,“ napsal jeden člověk v komentářích, zatímco další vhledem k astronomickým nákladům na vývoj Sky Cruise smutně poznamenal, že letenka bude stát jmění, takže na dovolenou v oblacích budou mít stejně jen boháči.

Zdroj náhledové fotografie: blende12 / Pixabay, zdroj: dailystar

Total
0
Shares
21 komentářů
 1. To bude neráz mrtvých až to spadne. Považuji to za utopii a za hloupost.

 2. Já bych jen rád dodal, že tak jak se píše ke konci článku o problémech při havárii, tak u fůzních reaktorů žádný “černobil” nehrozí. Při rozbití u nich nedochází k úniku radiace, jadernou fůze narozdíl od štěpných reaktorů lze ukončit během vteřiny

 3. Vypadá jako tlusté prase s křídly. Jen nevím,kam s tím letět . Vidět divy světa? Víc masírka , než pokrok.

 4. Pane redaktore, dejte si studený obklad a proberte se ze svých fantasmagorických pohádek. Ani po 60-ti letech výzkumu a prohýřených bilionů dolarů není fůzní reakce zvládnuta a Vy již kreslíte vizi výletního letadla s tímto exotickým pohonem. Doporučuji Vám doplnit si technické a přírodovědné vzdělání, než nám představíte další podobnou blbost.
  JASTR

 5. Lidi. Proberte se.
  Nejakej matlal nasmolil obrazek neceho co nikdy nebude.
  Redaktor se toho chytil, dal tomu bombastickej nadpis a pak nejakoy plky okolo.
  Lidi to otevrou, pri tom taky prohlidnou reklamy okolo a redaktor ma vydelano.
  Ucel splnen…..

  1. Ty si tela. Titanic byla loď ne letadlo ty lojzo. Už nevíš co napsat,tak tohle? Proč nechodíš do normální práce voe?! Nebo piš realitu !

 6. I kdyby to celé ještě naplnili héliem, stejně by to asi neletělo.
  Vypadá to jako dětská hračka. Ohromný trup a pidi křidélka.

 7. Jsou to plky ke zviditelnění autora. Architekt vymyslel barák ve tvaru tlustého letadla a myslí si asi, že z důvodu podobnosti s letadlem to bude létat.

 8. A jak se bude to letadlo zvednout s bazénem plný vody? Fyzikální zákony už neplatí?

 9. Z hovna bič neupleteš. A když upleteš, tak zapráskáš jen sebe, pane redaktore. A to už se stalo.

 10. Takze budeme mít hotel v nebi ze kterého 5 tisíc lidí budou nám srat na hlavu 🙂

 11. Verim, ze tento koncept je zcela uskutecnitelny. Letame na mesic, tak proc by nemohlo vzniknout neco takovéto ? sve zakazniky si jiste najde. Pokrok nezastavis, ikdyz se to pro nekoho zda nemozne a blbost.

 12. Hmmm… Kolik vody asi tak spotřebuje 5000 lidí po dobu těch celých měsíců strávených ve vzduchu? I při jakémsi stupni recyklace a potlačení psychické reakce na to že to co pijete byli ještě před nedávnem čísi chcánky mi vychází váha vody 5.000tun. Jídlo 1.500 tun. A dál? Váha celého monstra? 100.000 tun? Chci vidět podvozek který to unese. Chci vidět povrch lešiště ze kterého to vzlétne. A nebo jinak. Je to hovadina.

 13. Jsou lidi kterí uvěří že tohle někdy může létat že takovou 3,14 může někdo postavit 😀 Stejný lidi co věřej že rusáci vedou speciální operaci a ne že vedou válku! Jo ten článek a vidouměli bejt v ruštině tam by se našla hromada lidí bez mozku co tomuto uvěří…

 14. Tvl, někdo udělá ne moc povedený 3D model něčeho co vzdáleně připomíná letadlo a udělá z toho video,kde nakecá scifi nesmysly. Ok, dejme tomu… ale proč o tom někdo píše článek? Když si udělám video o tom že chce postavit Titanic ale jako vesmírnou loď (jak to bylo ve Futuramě) tak o mě taky napíšete článek?

Comments are closed.