T-Mobile

Český T-Mobile napadli hackeři. Lidem v neděli nefungovalo prakticky nic

  • Na největšího českého operátora zaútočili hackeři
  • Klienti napříč republikou hlásili výpadky služeb

S nedostupností služeb se potýkali zákazníci operátora T-Mobile během včerejšího dne. Lidé si stěžovali, že nemohli telefonovat, zároveň jim nefungovala mobilní data a mimo provoz byla i zákaznická linka, webové stránky a mobilní aplikace. Postupně se podařilo problémy vyřešit. Na vině nebyla technická závada, ale hackerský útok.


Nepřehlédněte: Číňané vynalezli helmu čtoucí myšlenky. Pomůže cenzurovat porno


T-Mobile napadli hackeři

Na nedostupnost služeb si stěžovali lidé napříč celou Českou republikou. „Apka nejde a stránky jen ty statické. Můj T-Mobile je dole. Služby. Došlo k systémové chybě. Omlouváme se za potíže, zopakujte prosím svůj požadavek později. Nastavení účtu. Došlo k systémové chybě. Omlouváme se za potíže, zopakujte prosím svůj požadavek později,“ uvedl na Twitteru uživatel Jaroslav T.  A stejné nepříjemnosti řešili i další uživatelé. „Nemůžu se dostat na Můj T-Mobile,“ přidal se uživatel RushRacer.

Lidé hlásili nedostupnost služeb

Operátor v jednom z tweetů uvedl, že jedná o celorepublikový problém s mobilními daty. „Pokud zákazník vypne mobil, ten se po zapnutí nepřihlásí zpět do sítě,“ napsal na Twitteru. Později zástupce společnosti uvedl, že mobilní data jsou opět plně funkční, stejně tak webové stránky. Jak ovšem ukázala diskuze pod příspěvkem, ne každému mobilní internet fungoval a mnozí se stále potýkali s výpadkem.

Nedostupnost služeb nebyla způsobena technickou chybou, jak bývá obvyklé, ale firma později přiznala, že se ocitla pod útokem neznámých hackerů.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash, zdroj: T-Mobile

Total
0
Shares