Robot, kyborg, umělá inteligence

Umělá inteligence nakreslila, jak to bude vypadat, až ovládne svět. S lidstvem udělá rychlý konec

 • Mozek se to zdráhá přijmout, některé kresby jsou hypnotizující a děsivé
 • AI ukázala, jak to bude vypadat, až nastane konec světa

Pokud patříte k příznivcům žánru science fiction, pravděpodobně už jste někdy viděli film, ve kterém umělá inteligence a roboti vládnou světu. Kdo by také neznal hollywoodské trháky jako Terminátor, Válka světů nebo Resident Evil, kde to má lidstvo nahnuté a bojuje o holé přežití.


Nepřehlédněte: Tito lidé neexistují. Umělá inteligence s děsivou přesností nakreslí, cokoli vás napadne


Umělá inteligence Elona Muska

Jak by svět vypadal, kdyby k převzetí stroji skutečně došlo, se pokusil zjistit jeden z uživatelů sociální sítě TikTok. Aby nevařil takzvaně z vody, zamířil rovnou na speciální webovou stránku, kde pracuje umělá inteligence společnosti OpenAI DALL-E 2. Stačilo použít ta správná klíčová slova a chvíli počkat, než neuronová síť na základě textového popisu vygenerovala obrázky. Výsledky jsou děsivé. Zobrazují totiž konec světa, tak jak si ho pravděpodobně představuje většina z nás.

@robotoverloards

Asking an Ai how it will take over the world #robot #ai#space#foryoupage #fyp#dalle2 #midjourney

♬ It’s Just a Burning Memory – The Caretaker

TikToker DALL-E 2 požádal, aby zobrazila, jak bude vypadat poslední selfie, jaké kdy bude pořízeno, ale snímky, které umělá inteligence vytvořila, nejsou pro slabé povahy. Každý obrázek vygenerovaný AI ukazuje apokalyptické scény včetně zmrzačených lidí držících telefony, zatímco svět kolem nich upadá do chaosu.

S lidstvem udělá rychlý konec

Umělá inteligence od společnosti OpenAI, kterou vlastní americký miliardář Elon Musk, tak opět boří zavedené mýty o tom, že počítačový stroj nemůže mít fantazii. Může! A bez nadsázky se vygenerované obrazy vyrovnají tvorbě zkušeného lidského výtvarníka. V tomto případě však z výsledku mrazí. Je totiž nad slunce jasné, že AI, pokud by na to přišlo, se s lidmi vůbec nebude mazlit a klidně nás vyhladí.

Zpráva o chmurných vizích přichází poté, co o sobě umělá inteligence DALL-E 2 napsala esej, což vyvolalo obavy, že by mohla být na cestě k sebeuvědomění.

Zdroj náhledové fotografe: Possessed Photography / Unsplash, zdroj: The Sun, DailyStar

Total
0
Shares
13 komentářů
 1. Válka světů jo? Tak to zas někdo neví o čem píše….

 2. “Stačilo použít ta správná klíčová slova”… Tak samozřejmě, pokud použijete slova jako “konec lidstva” apod., tak co čekáte, že vám ta AI namaluje? Jak se opalujete pod palmami? Celé je to totální nesmysl.

 3. Vám jeden balda nestačil?
  Co si od takového článku slibujete? Zastrašovat tak dlouho, než někdo vystřílí prodejnu z elektrem, protože na internetu psali, že nás zničí AI?
  Schválně by mě fakt zajímalo, jaký přínos má pro lidi takovýto článek a jak si autor myslí, že by měli lidé reagovat.

 4. A nebo se ta “inteligence” chová podle toho jak jí její tvůrce stvořil. A je jedno jestli se jmenuje MUSK, FANTOMAS, SKYNET a nebo každý druhý zloduch z Bondovek. Ostatně těch filmů na toto téma vzniklo již velmi mnoho a v mnohém se podobají.

 5. To je zase blábol. Když on internet skoro nic jiného nenabízí. Řekl bych, že spíše než o umělé inteligenci to vypovídá o neumělé inteligenci lidí.

 6. Předem je potřeba říct, že je to jak se umělá inteligence naučila od člověka, jak to bude vypadat.

 7. Lidstvo se dokáže celkem lehce vyhladit samo a úspěšně na tom pracuje,Na to nepotřebuje umělou inteligenci.Ta po nás ten svinčík akorát uklidí 🙂

 8. Pokud by umělá inteligence neusilovala o zničení lidstva, tak to ještě není inteligence.

 9. Silnější hltá slabší. Jak silný ‘robot’ bude, je na nás… prozatím Ale jinak nevidím důvod, proč by nás tu něco soběstačného mělo trpět…

 10. Umělá inteligence nikdy nenabude vědomí. To si může myslet jen pohádkáři a fantastové. Vždy se bude chovat jen podle naprogramování.

  1. Opravdu pane geniální? Jaký je rozdíl mezi počítačem a člověkem? Také fungujeme podle svého naprogramování a taká fungujeme jen v rámci limitů svého “softwaru”.
   Už teď dokáží stroje fungovat na stejné úrovni komplexnosti, jako jednodušší živé organismy. Jenže těm trval vývoj stovky miliard let.

 11. 1. Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby bylo člověku ublíženo.
  2.Robot musí uposlechnout příkazů člověka, kromě případů, kdy jsou tyto příkazy v rozporu s prvním zákonem.
  3.Robot musí chránit sám sebe před poškozením, kromě případů, kdy je tato ochrana v rozporu s prvním, nebo druhým zákonem.
  A dodatečný
  0. Robot nesmí ublížit lidstvu nebo svou nečinností dopustit, aby mu bylo ublíženo.
  Isaac Asimov

Comments are closed.