Letadlo, Sky Cruise

Sky Cruise je obří létající hotel na jaderný pohon s posilovnou a bazénem. Ubytuje až 5 000 cestujících

  • Luxusní hotel nejvyšší úrovně ubytuje tisíce lidí
  • Letadlo nebudou řídit piloti, ale umělá inteligence

Divoce ambiciózní koncept „létajícího hotelu“, který ubytuje cestující v nebývalém luxusu, představuje video od tvůrce Hashem Al-Ghailiho. V jeho hlavě se zrodilo už několik bláznivých nápadů, ale projekt gigantického letadla na fúzní pohon patří bezpochyby k tomu nejzajímavějšímu, co ho kdy napadlo.


Nepřehlédněte: Dospívající děti touží hlavně po iPhonech. Konkurence by se měla zamyslet


Létající hotel nejvyšší úrovně bez pilotů

Zapomeňte na Boeing 777 nebo slavnou ukrajinskou Mriju, designér a vizionář Hashem Al-Ghaili představil koncept obřího letounu Sky Cruise pro pět tisíc lidí, kteří se ubytují v prostorných a útulných pokojích, píše server Futurism.

Sky Cruise není letadlo v pravém slova smyslu, jde spíše o létající svět s hlavní palubou, která bude vybavena vším, co dnes běžně najdete na nejluxusnějších zaoceánských lodích: tělocvičny, nákupní centra, bazény, restaurace, bary, hřiště pro děti, kina, svatební síně, nemocnice a dokonce i 360stupňová vyhlídková plošina – to vše bude k dispozici!

O pohon Sky Cruise by se mělo starat dvacet elektrických motorů poháněných malým jaderný reaktorem, který umožní letadlu brázdit oblohu několik let bez přistání. I proto stroj nemají řídit lidští piloti, ale speciálně vytrénovaná umělá inteligence (AI). Cestující mají na palubu dopravovat běžná dopravní letadla, a dokonce i opravy Sky Crusie budou probíhat ve vzduchu, říká Hashem Al-Ghaili.

Mnoho komentujících pod videem však upozorňuje na nedostatky v návrhu, v neposlední řadě na to, že jaderná fúze je stále hudbou budoucnosti. A i kdyby existovala, bylo by třeba překonat další obrovské technické problémy.

„Kdyby neexistovala fyzika a aerodynamika, pak by toto letadlo skutečně mohlo vzlétnout,“ poznamenal jeden z komentujících. „Skvělý nápad umístit jaderný reaktor do něčeho, co by mohlo selhat a spadnout z nebe,“ napsal další člověk.

Lidé o něčem podobném sní od nepaměti

Koncept vznášejícího se světa sám o sobě není nový a byl popsán dokonce v dílech Jonathana Swifta z 18. století, tedy mnohem dříve, než bratři Wrightové uskutečnili svůj první let.

Fanoušci animovaných filmů se s tímto konceptem mohli setkat také v japonském filmu Zámek v oblacích z roku 1986. Zatímco v minulosti se podobné vize spoléhaly na přednosti materiálů, koncept Sky Cruise si pro projekci možné budoucnosti vypůjčuje nejmodernější technologie.

Zdroj náhledové fotografie: blende12 / Pixabay, zdroj: CNN, Futurism, The Sun

Total
0
Shares
7 komentářů
  1. Nouzové přistání? Kde s hotelem pro 5000 lidí chcete nouzově přistát i s tím se musí počítat

  2. Nevim, proc by fuzni energie mela byt hudbou budoucnosti, kdyz uz nekolik let tuhle energii vyuziva americka letadlova lod. Ale celkovy koncept si myslim, ze je kravina 🙂

    1. A na tu letadlovou loď jste přišel jak? USS Gerald Ford class mají 2 jaderné reaktory, které ohřívají vodu na páru a přes parní turbíny vyrábějí elektřinu a pohánějí loď. Jadernou fúzi v potřebném měřítku nepoužívá zatím nikdo. Nesmíte věřit konspiracím…

  3. Sky Cruise je obří létající hotel na jaderný pohon s posilovnou a bazénem. Ubytuje až 5 000 cestujících.
    ——————————————————————————————————-

    Toto popsané je scifi hloupost .

    Faktem je, že mimozemské entity takto žijí ve Vesmíru na mateřských lodích normálně .
    Brázdí Vesmír, stále cestují Vesmírem .
    Jejich vesmírné lodě fungují na antigravitační pohon, z Volné Energie Etéru .
    Na chemické palivo a reakční motory by to bylo neuskutečnitelné .

  4. O něčem podobným byl vtip.V Sovětském svazu vyrobili ohromné letadlo.Pilot vítal cestující a prezentoval letadlo.Letadlo pojme 2000 pasažérů a má kinosál pro 200 diváků.Máme tady několik restaurací,sauny,sportovní areál,50ti metrový bazén a hotelové ubytování pro všechny.Tak vás všechny vítám na palubě a doufám že s tou pičou aspoň kousek popojedu.

  5. Jakož to člověk od jaderných reaktorů (vedoucí směny na reaktoru) a vášniví pilot amatér (občas se prolítnu cessnou) Nevidím ani tak problém v pohonu letadla pomocí jaderného reaktoru. Ostatně to už tu v minulosti bylo. (minimálně v podobě testů) https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear-powered_aircraft

    Opravdu se dá postavit i bezpečné letadlo na jaderný pohon (na jadernou fúzi je to minimálně na dalších 100 let nesmysl)

    Co je ale problém a nikdo evidentně neřeší (z těch animátorů co tohle zplodili) jsou zákony aerodynamiky, potřebnou plochu kterou by toto letadlo muselo pro vzlet mít (stejně jako pro přistání), nouzové postupy a situace, namáhání konstrukce křídel a řídících ploch (a jejich životnost). Servis a výměnu součástí. Co s motory když vypadnou (každé letadlo je schopno klouzat a doklouzat relativně daleko. Tohle podle mě spadne jako cihla)

    atd. atd. dřív se říkalo “papír snese vše” poslední dobou čím dál častěji vidím fantasmagorické animace zbraní, věcí, strojů a hlavně dopravních prostředků které jsou více či méně nesmyslné až mám pocit že by se dnes mělo říkat “animace zvládne vše”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..