iPhone

Skutečný cestovatel v čase konečně odhalen! Na 353 let starém obraze drží v ruce iPhone

  • Na obraze z roku 1670 je prý Phone
  • Je to důkaz cestování v čase?

Milovníci záhad a tajemna se domnívají, že našli definitivní důkaz, že cestování v čase je opravdu možné. Tvrdí, že na obraze z roku 1670 objevili jablečný smartphone. Malba zobrazuje muže, jak v ruce drží povědomý předmět, a je tak přesvědčivá, že zmátla dokonce i zatvrzelé skeptiky.


Nepřehlédněte: Čínské kosmické plavidlo se ve vesmíru několikrát spojilo s neznámým objektem. Nikdo netuší, co to bylo


Drží v ruce iPhone?

Milovníci konspiračních teorií o cestování v čase mají nové „žně“. Na obraze nizozemského malíře Pietera de Hoocha z roku 1670 totiž objevili muže, který drží v ruce mobilní telefon. A nejedná se o ledajaký smartphone, ale rovnou prý o iPhone společnosti Apple, který se v uplynulých letech stal synonymem k chytrému telefonu.

Na první pohled se umělcovo dílo příliš neliší od ostatních obrazů v amsterdamském muzeu, kde je vystaveno – vypadá jako typický výtvor ze 70. let šestnáctého století. Při bližším pohledu si však všimnete, že muž v popředí drží malý záhadný předmět.

Toho, že se na de Hoochově díle skutečně nachází iPhone, si všiml před lety i šéf společnosti Apple Tim Cook.

„Vždy jsem si myslel, že vím, kdy byl iPhone vyroben. Tím si už ale nejsem tak úplně jistý,“ prohlásil Cook na setkání s nizozemskou političkou Kroesovou v amsterdamském muzeu, kde je obraz s názvem Man Handing a Letter to a Woman in the Entrance Hall of a House (Muž podává dopis ženě ve vstupní hale domu) dlouhodobě vystaven.

Pieter de Hooch
Zdroj: Wikimedia Commons / volné dílo

Důkaz o cestování časem?

Domněnku, že umělec o mobilních telefonech věděl už v 16. století, však vyvrátili experti. Podle názvu díla se jedná spíš o důležitý dopis, který byl adresovaný sedící dámě.

Podobný rozruch jako obraz rakouského malíře způsobilo nedávno i video z roku 1938. Na první pohled na něm není nic neobvyklého, lidé chodí po ulici. Když se však na klip více zaměříte, všimnete si ženy v bílých šatech, která jde s přáteli a v ruce něco drží. Podle záhadologů se jedná o cestovatelku v čase, která telefonuje.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. Jednoznačně je to hřeben. Lidé už jsou zcela zblblí těma mobilama. Už je vidí všude a ve všem.

  2. By mě zajímalo, kam by se dotyčný tenkrát dovolal. A za další, pokaždý když vidím senzační titulek o cestovatelích z budoucnosti, mudruju, proč mají pořád jen telefony. Nic jiného. Proč ne třeba papiňák, lahváče, brejle na virtuálního realitu, atd. Asi nás čeká skromná budoucnost.

  3. Aby mohl mobil k něčemu sloužit, potřebuje infrastrukturu. Mobil bez mobilní sítě je nefunkční a smartphone bez internetu jakbysmet. Takže?

  4. Tak hlavně už stačí jen to že všem cpete do hlavy že to je Phone. Dobře placená reklama protože už ty pseudotelefony nechce nikdo kupovat? Třeba takový Samsung nemá zapotřebí se ztrapňovat podobnými nesmysly.

  5. Na obraz stačí i jen základy fyziky. Namalovaný úchop věci naznačuje, že věc je lehká. Ať se snažím sebevíc, mobil opravdu takhle v ruce dvěma prsty neudržím 🤣
    Nehledě na to, že kdyby se tehdy takové věci se někde opravdu vyskytovaly, určitě by to nabralo směr “dílo ďáblovo” a to víme co by to bylo za mazec….

Comments are closed.