Huawei

Šéf Huawei: „Kdybychom nedostali ban, bojujeme s Applem o prvenství!“

  • Patřil by Huawei k jasným lídrům na trhu?
  • CEO Richard Yu v tom má jasno

O kauze Huawei vs. USA toho bylo od května předminulého roku napsáno tolik, že rozmělňovat toto téma znovu by doslova připomínalo provařenou dlouhohrající desku.

Huawei je ze hry

Čínský podnik kvůli údajnému napojení na čínský vládní aparát dostal stopku ohledně amerických technologií zahrnujících zejména vysokorychlostní připojení 5G a mobilní telefony. Zdá se, že loňským odprodejem dceřiného Honoru se situace nepoměrně zklidnila.

Jestli celá záležitost skončí pomyslným happyendem se hned tak nedozvíme, ale jedno je jisté: pachuť hořkosti v ústech úplně nezmizela. To dokresluje i následující situace, o které informuje Android Headlines.


Nepřehlédněte: Jak se vyhnout blokaci na Gmailu? Respektujte tři jednoduchá pravidla! Jaká to jsou?


Huawei P30 Pro dostává EMUI 12
Zdroj: FONETECH.CZ, ilustrační

Jedničkou na trhu

Deník cituje Richarda Yu, ředitele čínské společnosti, který k „Huawei ban“ vyjádřil následovně:

„Kdyby nebylo zásahu ze strany USA a de facto odsunutí společnosti do ústraní, světovými lídry v segmentu mobilních telefonů by v tento okamžik byli Apple a Huawei.“

Toť samozřejmě otázka, protože jde o spekulaci, kterou stírá neúprosná realita. Faktem však zůstává, že v dubnu 2020, měsíc před spuštěním kauzy, se značka vyšvihla před Apple i Samsung a stala se největším výrobcem smartphonů na světě.

Zdroj náhledové fotografie: Omid Armin, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Nedavne tvrzeni ze budou delat mobily az do skonani lidstva by sneslo prehodnotit. Nikdy nebudou mit tolik Apek v tom svem shopu jako Google v Play. Placeni by NFC taky s problemy a aplikacemi dalsi strany… neni moc duveryhodne. Proc se teda nesnazi aby Honor byl ten “prvni” s Apple… podivne taktiky. Tomu asi veri jen v Huawei, ze se Honor trhnul a je zcela samostatny… Tak ci onak ma GAPS i GMS a mel by se probijet vpred. Zatim snaha vlastne nulova.

Comments are closed.