Google Gmail

Jak se vyhnout blokaci na Gmailu? Respektujte tři jednoduchá pravidla! Jaká to jsou?

  • Používáte Gmail?
  • Pak dodržujte tři jednoduchá pravidla
  • Jinak vás Google potrestá

Gmail od společnosti Google je možná nejlepší a nejpopulárnější poštovní klient na světě. Každý den ho používají miliardy lidí a dost možná že i včetně vás. Ale věděli jste, že váš účet může být zablokován kvůli porušení několika velmi jednoduchých zásad?


Nepřehlédněte: Urychlovač částic v CERNu jede na plný výkon, na internetu se množí divoké konspirační teorie


Odesíláte příliš mnoho e-mailů

Věřte tomu nebo ne, počet e-mailů, které můžete za jeden jediný den odeslat, je ve skutečnosti omezen. Většina uživatelů se tohoto omezení nicméně bát vůbec nemusí. Pokud se však pokusíte odeslat jeden e-mail stovkám lidí najednou, můžete se dostat do problémů, protože vás Google začne považovat za spamera. Přijde vám varování, kde bude uvedeno: „Dosáhli jste limitu pro odesílání pošty.“

Zpráva vám dorazí v případě, pokud se pokusíte odeslat jeden konkrétní e-mail více než 500 příjemcům nebo 500 různých e-mailů. Doba blokace závisí na algoritmech Googlu. Zprávy byste měli být schopni znovu posílat v rozmezí 1 až 24 hodin.

Odesílání příliš mnoha e-mailů na neexistující adresy

Podobně jako v předchozím je dalším varovným signálem odesílání příliš velkého množství e-mailů na adresy, které již neexistují. Opět vás Google může považovat za spamera. Dejte si proto pozor, kam co posíláte, jinak se nevyhnete zablokování až na 24 hodin.

Neposílejte přes Gmail nic nelegálního

Pokud prostřednictvím Gmailu posíláte věci, které nejsou v souladu se zákonem, můžete přijít o účet. Týká se to prodeje drog, střelných zbraní nebo distribuci nelegálně stažené hudby a filmů. I když Google nemůže číst vaše e-maily, používá umělou inteligenci, aby odhalil cokoli podezřelého.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: DailyStar

Total
0
Shares