Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung má z ostudy kabát. Lidé se po aktualizaci nemohou dostat do telefonů

 • Nová aktualizace pro mobily řady Galaxy S22 způsobuje problémy
 • Lidé si stěžují, že své smartphony nemohou používat

Společnost Samsung začala rozesílat aktualizaci One UI 6.1 na chytré telefony řady Galaxy S22, ale vše nasvědčuje tomu, že se něco nepovedlo. Distribuce klíčového softwaru byla totiž téměř okamžitě pozastavena.


Nepřehlédněte: Zapomeňte na Kaspickou příšeru. Americká armáda chtěla postavit obří ekranoplán s doletem 19 000 kilometrů


Samsung zpackal aktualizaci

Jihokorejský Samsung před několika dny potěšil miliony uživatelů, když po třech měsících vydal aktualizaci One UI 6.1 i pro smartphony S22, S22+ a Galaxy S22 Ultra. Update je důležitý v tom, že přináší funkce generativní umělé inteligence, které debutovaly v řadě Galaxy S24. Jenže věci obvykle nejdou podle plánu.

Lidé téměř okamžitě začali hlásit problémy s odemykáním svých telefonů. Ve zkratce: Po instalaci aktualizace se nedostali ze zamykací obrazovky – nemohli zadávat kód a nefungovalo ani ověření pomocí skenu prstu nebo obličeje. Oprava zatím neexistuje. Jediným řešením je obnovení telefonu do továrního nastavení a ztráta všech uživatelských dat.

Je důležité zmínit, že aktualizace byla zatím dostupná pouze pro modely prodávané na jihokorejském trhu. Samsung má tedy šanci situaci dostat pod kontrolu dříve, než se vymkne kontrole. Zároveň to však znamená, že zavádění softwaru v dalších regionech světa se o několik dní nebo dokonce týdnů opozdí.

Připomeňme, že v One UI 6.1 je zahrnut komplexní systém umělé inteligence Galaxy AI, který uživatelům pomáhá s úpravou obrázků, generováním odpovědí na zprávy, e-maily a podobně. Kompletní výčet funkcí v Galaxy AI najdete níže.

Telefon, mobil
Zdroj: Đức Trịnh / Unsplash

Kompletní funkce Galaxy AI

 • Circle to Search with Google – pokročilé vyhledávání na Googlu s přesnými výsledky. Přitom stačí cokoli na displeji zakroužkovat, případně klepnout na obrázek.
 • Textový asistent – nástroj umožňující vyladit stylistiku psaných zpráv tak, aby odpovídala účelu a kontextu, ať už jde o zdvořilý vzkaz kolegovi z práce nebo krátký, ale úderný status na sociálních médiích.
 • Interpreter – česky Tlumočník, což hovoří za vše. Překlad konverzace v reálném čase v přehledném rozděleném okně – oba účastníci hovoru si mohou stát či sedět tváří v tvář a číst si na displeji, co ten druhý říká.
 • Simultánní překlad – obousměrný hlasový i textový překladač telefonních hovorův reálném čase. Výrazně usnadňuje třeba rezervace nejrůznějších služeb na cestách nebo hovory s lidmi, jejichž rodný jazyk uživatel neovládá.
 • Asistent poznámek – tento nástroj vytváří automatická shrnutí textu do předem připravených šablon, případně titulní stránky nejrůznějších projektů. Tím zvyšuje každodenní produktivitu.
 • Asistent přepisu – pomocí umělé inteligence a technologie Speech-to-Text přepisuje, shrnuje a případně i překládá hlasové záznamy.
 • Asistent webového prohlížení – díky této funkci si uživatelé mohou udržovat přehled, co se aktuálně děje kolem nich i ve světě, protože umělá inteligence přehledně shrnuje hlavní zprávy či obsah vybraných webových stránek.
 • Generativní úpravy – ještě větší tvůrčí svoboda při úpravě fotografií. Funkce umožňuje měnit velikost či polohu objektů v kompozici, případně je úplně odstranit.
 • Návrhy úprav – osobní inteligentní poradce při úpravě fotografií, posuzuje každý snímek zvlášť a navrhuje úpravy na míru.
 • Okamžité zpomalení – inteligentně přidává do videozáznamu další okénka, což umožňuje vytvářet zpomalené záběry akčních scén.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsung, zdroj: SamMobile

Total
0
Shares
8 komentářů
 1. A proto je velmi rozumné s aktualizací chvíli počkat, protože když něco odflákli, nebo je tam bota, můžete být v klidu😀

 2. Dát telefon do továrního nastavení? A to jak, když se nedostanou přes zamykací obrazovku….🤔?

  1. Existují speciální “trojhmaty” – např. vol.up+vol.down+power, pro spuštění servisního menu při startu telefonu. Nevím tedy, jak je to zrovna u tohoto typu.

 3. Já mám po vlastních negativních zkušenostech se Samsungy svůj názor .
  Jsou to předražené stroje, hrající si na značku, s neintuitivním prostředím .
  Už bych si ho nekoupil .
  To se týče televizorů, kdysi Videorekordérů .

 4. Misto zbytecnych “inteligentnich” funkci bych privital moznost nahravani hovoru. Mit proste rovnopravne postaveni jako napr. volajici obchodni zastupci z call center 😀
  Ale v tom, ze to nejde, maji prsty i kreteni s GDPR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..