Telefon, mobil

Samsung potěšil majitele starších telefonů Galaxy. Dostávají One UI 6.1 s umělou inteligencí

 • Očekávaná aktualizace je tady
 • Právě zamířila na starší populární telefony

Jihokorejský Samsung dnes potěšil miliony uživatelů po celém světě. Po třech měsících vydal aktualizaci One UI 6.1 pro další starší telefony. Software je důležitý v tom, že přináší funkce umělé inteligence, které debutovaly v řadě Galaxy S24.


Nepřehlédněte: Nový virus pro telefony s Androidem vybílí bankovní učet. Naletět může každý


Samsung dodržel slovo

Na konci ledna Samsung představil řadu telefonů Galaxy S24, které dorazily se zbrusu novou nadstavbou One UI 6.1. Ta mimo jiné zahrnovala i komplexní systém umělé generativní inteligence Galaxy AI, který pomáhá s úpravou obrázků, generováním odpovědí na zprávy, e-maily a podobně. Poté se aktualizace dostala na předloňskou sérii S23, čímž známý producent elektroniky potěšil zhruba 100 milionů lidí, a dnes se řada dostala i na ty, kdo vlastní smartphony řady Galaxy S22 a Galaxy S21.

Na rozdíl od telefonů série Galaxy S22, které získaly většinu funkcí Galaxy AI, však mobily Galaxy S21, S21 Plus a Galaxy S21 Ultra obdržely pouze vychytávku Circle to Search with Google, tedy pokročilé vyhledávání na Googlu s přesnými výsledky. Stačí cokoli na displeji zakroužkovat, případně klepnout na obrázek.

To však není překvapivé, protože Samsung již dříve potvrdil, že vlajková zařízení uvedená na trh před rokem 2022 dostanou jen omezený počet funkcí. Pokud některý ze starších mobilů Galaxy vlastníte a zatím vám nepřišlo oznámení o dostupnosti updatu, běžte do Nastavení => Aktualizace softwaru a zvolte Stáhnout a nainstalovat.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21. Zdroj: Akarsh Gurudeva / Unsplash

Kompletní funkce Galaxy AI

 • Circle to Search with Google – pokročilé vyhledávání na Googlu s přesnými výsledky. Přitom stačí cokoli na displeji zakroužkovat, případně klepnout na obrázek.
 • Textový asistent – nástroj umožňující vyladit stylistiku psaných zpráv tak, aby odpovídala účelu a kontextu, ať už jde o zdvořilý vzkaz kolegovi z práce nebo krátký, ale úderný status na sociálních médiích.
 • Interpreter – česky Tlumočník, což hovoří za vše. Překlad konverzace v reálném čase v přehledném rozděleném okně – oba účastníci hovoru si mohou stát či sedět tváří v tvář a číst si na displeji, co ten druhý říká.
 • Simultánní překlad – obousměrný hlasový i textový překladač telefonních hovorův reálném čase. Výrazně usnadňuje třeba rezervace nejrůznějších služeb na cestách nebo hovory s lidmi, jejichž rodný jazyk uživatel neovládá.
 • Asistent poznámek – tento nástroj vytváří automatická shrnutí textu do předem připravených šablon, případně titulní stránky nejrůznějších projektů. Tím zvyšuje každodenní produktivitu.
 • Asistent přepisu – pomocí umělé inteligence a technologie Speech-to-Text přepisuje, shrnuje a případně i překládá hlasové záznamy.
 • Asistent webového prohlížení – díky této funkci si uživatelé mohou udržovat přehled, co se aktuálně děje kolem nich i ve světě, protože umělá inteligence přehledně shrnuje hlavní zprávy či obsah vybraných webových stránek.
 • Generativní úpravy – ještě větší tvůrčí svoboda při úpravě fotografií. Funkce umožňuje měnit velikost či polohu objektů v kompozici, případně je úplně odstranit.
 • Návrhy úprav – osobní inteligentní poradce při úpravě fotografií, posuzuje každý snímek zvlášť a navrhuje úpravy na míru.
 • Okamžité zpomalení – inteligentně přidává do videozáznamu další okénka, což umožňuje vytvářet zpomalené záběry akčních scén.

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash, zdroj: SamMobile

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..