Telefon, mobil

Samsung je pilný jako včelička. Právě poslal One UI 6.1 na telefon za 3 000 korun

  • Očekávaná aktualizace je tady
  • Přináší nadstavbu One UI 6.1

Samsung od konce března vydává aktualizaci uživatelského rozhraní One UI 6.1 pro své vybrané telefony. A nyní přišla řada i na ty nejlevnější modely, které se prodávají za pár tisíc korun.


Nepřehlédněte: Čeká nás unikátní vesmírné divadlo: Noční oblohu nad Českem ozdobí Letní trojúhelník


One UI 6.1 se dostává na další telefony Samsung

Jihokorejský Samsung postupně plní to, co si předsevzal, a to dodat software One UI 6.1 na co nejvíce svých smartphonů. Nejprve se dočkaly prémiové telefony, poté zařízení střední třídy a nyní přišla řada i na cenově nejdostupnější mobily.

Mezi poslední telefony, které Samsung aktualizuje na One UI 6.1, tak patří modely Galaxy A14 5G a Galaxy M04. Od chvíle, kdy jihokorejská společnost zahájila zavádění nové verze svého vizuálního prostředí, uplynuly již téměř tři měsíce, upozorňuje server SamMobile. Aktualizace pro Galaxy A14 5G v sestavení A145FXXU6CXF1 obsahuje bezpečnostní záplatu z června a co nevidět se dostane i na český a slovenský trh, pokud k tomu již nedošlo.

Samsung Galaxy A14
Zdroj: Samsung

V aktualizaci chybí Galaxy AI

Galaxy M04, další cenově dostupný smartphone od Samsungu, dostává stejnou aktualizaci, ale katalogizovanou pod sestavením M045FXXU7EXE4. Uživatelé hlásí, že update má velikost 1,4 gigabajtu. Ani v tomto případě nechybí červnové záplaty operačního systému Android. Chcete-li aktualizaci získat, přejděte ve svém telefonu do Nastavení, zvolte nabídku Aktualizace softwaru a vyberte možnost Stáhnout a nainstalovat.

Stejně jako v případě ostatních levnějších smartphonů řady Galaxy, tak i Galaxy A14 5G a M04 nedostávají žádnou z funkcí generativní umělé inteligence Galaxy AI, které byly představeny v lednu spolu s rodinou smartphonů Galaxy S24. Samsung již dříve oznámil, že ty jsou vyhrazeny pouze pro prémiová zařízení (řada S a skládací mobily).

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash, zdroj: SamMobile

Total
0
Shares