Samsung Galaxy S23

Kdo prodal nejvíce telefonů za posledních 10 let? Vítěz je jasný a není to Apple

  • Samsung vládne všem
  • Nestačí na něj ani Apple

Ať už ho milujete, nebo nenávidíte, faktem je, že Samsung vládne a je největším producentem v oboru. Už téměř čtrnáct let jsou jeho mobily Galaxy synonymem pro chytrý telefon, přinejmenším v Evropě. Jistě, mladší generace preferují spíše iPhone. A existují i zapřísáhlí fanoušci Googlu, Xiaomi nebo Motoroly.


Nepřehlédněte: Do počítače si stáhl 1000 virů, aby zjistil, jaký antivir je nejlepší. Experiment dopadl, jak nikdo nečekal


Samsung dominuje trhu s telefony

Ale… Samsung se již deset let trvale drží na prvním místě v dodávkách mobilů a překonává i Apple. Nedávný průzkum odhalil, že za poslední desetiletí vyexpedoval téměř tři miliardy jednotek, což je ohromující číslo, které jen podtrhuje dominanci korejského brandu.

Podle údajů analytické společnosti IDC, které zpracoval server AltIndex, poslal Samsung mezi lety 2014 až 2024 k prodejcům 2,93 miliardy chytrých telefonů. Tím stal zdaleka největším výrobcem. A konkurenční Apple? Za stejné období vykázal „pouze“ 2,2 miliardy dodávek iPhonů.

Galaxy S24U
Zdroj: Zana Latif / Unsplash

Vloni se výrobci dařilo

Nejhorším rokem společnosti Samsung v posledním desetiletí byl rok 2022, kdy firma dodala do obchodů „jen“ 258,2 milionu chytrých telefonů, zatímco Apple v tomto roce vyexpedoval 225,3 milionu iPhonů. Nejlepším rokem korejské značky pak byl rok 2015, kdy byly uvedeny na trh modely Galaxy S6 a Galaxy Note 5. V tomto roce Samsung dosáhl na 320,9 milionu dodávek. V posledních letech byl pro Samsung obzvláště silný loňský rok, kdy se počet vyexpedovaných kusů vyšplhal na 286,6 milionu, čímž korejský gigant překonal své výsledky z let 2020 až 2022.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsung, zdroj: PhoneArena, SamMobile

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..