Zavirovaný počítač

Do počítače si stáhl 1000 virů, aby zjistil, jaký antivir je nejlepší. Experiment dopadl, jak nikdo nečekal

 • Bláznivý test dopadl neočekávaně
 • Některé programy viry vůbec neodhalily

Nicholas Zetta, který na videoplatformě YouTube vystupuje pod přezdívkou Basically Homeless, udělal něco, co je doslova snem každého hackera. Místo toho, aby se vyhýbal všem možným virům a malwaru, jak se o to všichni dennodenně snažíme, zvolil poněkud jiný přístup – počítač si schválně zaviroval.


Nepřehlédněte: Nejnebezpečnější virus na světě udeřil v Česku s nebývalou silou. Z počítačů obětí krade hesla


Úmyslně si zaviroval počítač

Phishingové podvody, podezřelé textové zprávy, podstrčené aplikace nebo zavirované e-maily, seznam způsobů, jak se hackeři snaží získat naše osobní údaje, je nekonečně pestrý. Napadlo vás, co by se stalo, kdybyste ignorovali všechna bezpečnostní doporučení?

Přesně to Zetta udělal, během procházení internetu do svého notebooku stahoval všechny viry, které mu přišly pod ruku. Celý experiment zdokumentoval ve videu na svém YouTube profilu, kde vysvětluje, že jeho cílem bylo zjistit, jaký antivir je nejlepší, a to tím nejméně vědeckým způsobem. 

Proces, jak k něčemu takovému dospět, není vůbec složitý, v podstatě spočívá v klikání na co nejvíce podezřele vypadající webové stránky a odkazy. Zanedlouho byl mladíkův notebook zcela prošpikován obtěžujícími reklamami, motýly poletujícími po obrazovce a velmi podivnou verzí Minecraftu.

Během svého experimentu se youtuber dokonce dostal na pochybnou webovou stránku s adresářem plným virů – to znamená, že si je mohl stáhnout kdykoli se zlými úmysly.

Experiment odhalil krutou pravdu

Po totálním zavirování svého PC se Zetta rozhodl otestovat různé antivirové programy. Do počítače si nainstaloval celou řadu antivirů od Nortonu přes McAfee a Bitdefender až po Kaspersky, aby zjistil, který z nich poskytuje nejlepší ochranu.

Po chvilce bezpečnostního skenování bylo jasné, že jeho notebook je zralý na vyhození, nebo přeformátování. Překvapivé však bylo, že některé programy nenašly prakticky žádný virus. To pro jejich vývojáře opravdu není dobrá vizitka.

Používáte ve svém počítači antivir? A pokud ano, tak od jakého vývojáře? 

Zdroj náhledové fotografie: cookie_studio / Freepik, zdroj: Unilad

Total
0
Shares
12 komentářů
 1. Jako, že instaloval antiviry až do zavirovaného PC, když nad ním viry převzaly kontrolu? To se nedivím, že antiviry nic nenašly. V tomto případě je řešením vyjmout disk z PC a připojit k jinému (ideálně virtuálnímu) PC s již nainstalovanými testovanými antiviry.

 2. Tak je celkem blbost nainstalovat 5 antivirů do jednoho PC a pak je jasný že tam nic nenajde když jsou všechna antivirová ochrana v provozu a pak je jasny že systém padne

  1. No některé víry by ho od dalšího použití PC odstavily úplně takže pochybuju že jich nasbíral 1000 ,a jinak většinou fungují jen se základním defenderem a při podezření na něco nezdravého ještě ESET online , za ty roky nic jen jedinkrát po kliknutí na nějakou kravinu mě fb začal přátelům rozesílat.odkazy na nevhodné stánky ,po jednodenní blokaci fb ,vyřešil ESET online a kontrola z fb už nic nenašla takže pohoda ,po období zkoušení různých antivirů to už nechávám defendru ,ten jediný si uhlídal craknuti Windows 😁😉

  2. Pěkná kravina instalovat vir a pak antivir!!!!!!! Antivir má v první řadě ZABRÁNIT spuštění samotnýho procesu! Pokud je to v kompu, tak se můžeš 100X vycákat a nepomůže to!!!

 3. Antiviry slouží k tomu, aby zablokovaly právě instalovaný virus, ne pro jejich zpětné odstranění. Protože v tu chvíli je už prostě většinou pozdě

 4. Měl zkusit speciální záchranná CD s vlastním OS. Např. Avira a Kaspersky. Jestli autor článku tento výsledek považoval za neočekávaný, možná taky bude homeless.

  1. Velmi správně! Já už jedu 10 let na Linuxu, zatím se vyskytl jeden problém: hacknutá adresa s heslem na seznam.cz, ale za to můj používaný OS opravdu nemůže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..