telefon

Rusové mají další problém! Xiaomi, OPPO a Huawei omezují dodávky chytrých telefonů

  • Čínské firmy omezí dodávky svých chytrých telefonů do Ruska
  • Na konflikt na Ukrajině reagují výrobci Xiaomi, OPPO a Huawei

Podle deníku The Financial Times omezili čínští výrobci chytrých telefonů Xiaomi, OPPO a Huawei své dodávky do Ruska. Důvodem může být situace na Ukrajině, vůči které Rusko vede agresi. Ani jedna společnost se k informaci zatím oficiálně nevyjádřila.


Nepřehlédněte: Přidejte se k Anonymous a pošlete náhodnému Rusovi SMS s informacemi o válce


Exodus firem z Ruska pokračuje

Kvůli konfliktu na Ukrajině mnoho globálních značek odchází z ruského trhu nebo tam dočasně zastavují svůj byznys. Některé tak činí z důvodu podpory Ukrajině či protestu proti Rusku, jiné kvůli zpřísňujícím se sankcím uvalených na Rusko.

Jednou z globálních značek, která zastavila dodávky do Ruska kvůli invazi Putinových vojsk na Ukrajinu, je výrobce Samsung. Společnost v sobotu 5. března oznámila, že kvůli aktuální geopolitické situaci pozastavuje dodávky svých produktů do Ruska.

Firma rovněž darovala šest milionů dolarů (141 milionů korun) na humanitární pomoc v regionu a pro uprchlíky. Apple už své prodeje v Rusku zastavil v úterý 1. března a odstavil také platební službu Apple Pay (nefunguje tam ani Google Pay).

Důvodem bude, že Rusové chudnou

Žádný čínský výrobce se k ničemu podobnému zatím neuchýlil. Zpráva amerického deníku je tak vcelku překvapivá a spíš než snaha potrestat režim je důvodem omezení dodávek to, že pokračující byznys v objemu, jako dříve, v aktuální chvíli nedává ekonomicky smysl.

Xiaomi je dvojkou

Podle údajů výzkumné skupiny Counterpoint měl Samsung v loňském čtvrtém čtvrtletí na ruském trhu s mobilními telefony podíl 30 procent. Na druhém místě byla čínská společnost Xiaomi s podílem 23 procent, za kterou následoval Apple s 13 procenty. Celkový podíl čínských výrobců na ruském trhu v loňském roce činil 44 procent.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
18
Shares