Samsung zarazil prodej svých produktů v Rusku

Už žádné Galaxy, Samsung zarazil prodej svých produktů v Rusku

  • Samsung zastavuje dodávky svých produktů do Ruska
  • Navíc daruje 6 milionů dolarů uprchlíkům z Ukrajiny
  • Připojuje se k Applu, Lenovu a dalším technologickým firmám

Jihokorejská společnost zastavila dodávky telefonů a čipů do Ruska. Následuje tak firmy jako Apple či Microsoft, které také k tomuto kroku přistoupily. Navíc Samsung oznámil, že věnuje šest milionů dolarů na humanitární pomoc v regionu.


Nepřehlédněte: Xiaomi 12 už brzy v Česku. Bude překvapivě dražší, než špičkový Samsung Galaxy S22


Samsung věnuje miliony dolarů uprchlíkům

„Naše myšlenky jsou s každým, kdo byl zasažen současnými událostmi. Naší prioritou je zajištění bezpečnosti všech našich zaměstnanců a jejich rodin. Plánujeme aktivně podporovat humanitární úsilí v regionu, včetně pomoci uprchlíkům. Za tímto účelem darujeme 6 milionů dolarů, včetně milion dolarů v produktech spotřebního elektroniky. Svými dobrovolnými dary rovněž pomáhají naši zaměstnanci. Vzhledem k současnému geopolitickému vývoji byly dodávky do Ruska pozastaveny. Nadále budeme aktivně sledovat tuto složitou situaci, abychom určili naše další kroky,“ stojí v oficiálním prohlášení Samsungu.

Samsung zarazil prodej svých produktů v Rusku
Samsung končí s prodejem svých produktů v Rusku. Zdroj: Daniel Romero / Unsplash

Rusové na telefony Galaxy mohou zapomenout

Rozhodnutí Samsungu bude Rusy hodně bolet. Na tamním trhu s chytrými telefony má totiž výrazný podíl. Konec vývozu se však podle informací, které přináší Bloomberg, nemá týkat pouze smartphonů, ale také televizorů, mikročipů a poskytování služeb jako je Samsung Pay.

Samsung, Apple či Lenovo jsou jen některé technologické společnosti, jejichž výrobky nebudou kvůli válce na Ukrajině v Rusku k dostání. Do Ruska přestávají dodávat své produkty i dva největší výrobci polovodičů AMD a Intel. A z Ruska se stahují i některé světoznámé automobilky. Vývoz všech svých vozidel do země už oznámily např. značky VW, Škoda, Audi, Porsche a Bentley.

Zdroj náhledového obrázku: Anh Nhat / Unsplash

Total
0
Shares