Výbuch, exploze, telefon

Rodina s pěti dětmi hlásí výbuch iPhonu. Během okamžiku se telefon změnil v hořící pochodeň

  • iPhone na sebe znovu upozornil
  • Bohužel, ne kvůli výbavě nebo ceně

Exploze telefonů se nevyhýbají žádnému výrobci. Výbuch obvykle provází škody na majetku a někdy i na životech. V tom lepším případě z toho lidé vyklouznou s popálenou rukou, v tom horším pak důsledky raději snad ani nechceme domýšlet. K poslednímu incidentu nedošlo u nás, ale ve Spojených státech. Nechybělo málo a mohlo dojít k tragédii. Jako zázrakem se však nikomu nic nestalo.


Nepřehlédněte: Češi, radujte se. Samsung Galaxy S22 brutálně zlevnil, teď je historicky nejlevnější


Při rodině stáli všichni svatí

Brian Leisgang, který žije se svou ženou a pěti dětmi, pro server Insider uvedl, že o výbuchu telefonu neměli tušení, dokud si jejich syn druhý den ráno nevšiml, že iPhone „vypadá jinak“. Co se stalo? Mobil explodoval, zatímco všichni spali!

Když kluk ráno přišel do kuchyně, všiml si ohořelého telefonu na kuchyňské lince, ležel poblíž zásuvky, ve které se přes noc nabíjel. Aby rodina zjistila, co se vlastně stalo, zkontrolovala domácí video, které ukázalo, že iPhone 4 skutečně vybuchl.

Přestože rodina, stejně jako dům, byla v relativním bezpečí, chybělo málo a celý incident mohl skončit katastrofou. „Je opravdu děsivé sledovat video z naší kuchyně, protože spousta našich dětí spí se stejným telefonem, který se jim v noci nabíjí v posteli nebo na nočním stolku vedle postele,“ říká Leisgang. „Měli jsme obrovské štěstí, že jsme se vyhnuli požáru domu.“

Staré telefony mohou představovat problém

Incident poukazuje na potenciální nebezpečí při nabíjení starších iPhonů a starších telefonů s Androidem. „Když jsme je kupovali, nikdo se nezmínil o tom, že by po tolika letech hrozilo nebezpečí požáru. A abych byl upřímný, když naše děti iPhony používají a nabíjejí, nikdy by mě nenapadlo, že to může být potenciálně nebezpečné,“ dodává překvapený Leisgang.

Thomas Fadul, vedoucí pracovník servisní služby Asurion Tech Repair and Solutions, která se zabývá opravami iPhonů, pro Insider uvedl, že exploze starších iPhonů „nejsou příliš časté“ a že k tomu, aby se takový telefon přehřál natolik, že začne hořet, je zapotřebí „dokonalé souhry“ problémů.

Dohlédněte na své děti: Riziko není malé

Nebezpečí ale nelze zcela vyloučit. Jak dokazují naše starší články, děje se to! Je přitom obvyklou praxí, že rodiče své starší telefony dávají dětem, aby nemuseli investovat do dalšího zařízení. Pár ušetřených tisíc ale v krajním případě může vést až k tragédii. Pokud má starší telefon i vaše dítě, ať vždy používá originální nabíječku.

Vyloženě nebezpečné je používání takového zařízení v posteli a ukládání telefonu pod polštář. Mobil, je-li pod polštářem, nemůže odvádět zbytkové teplo a zahřívá se. Riziko exploze je vysoké. A pokud s mobilem spí vaše dítě v posteli a zároveň ho nabíjí, jde už doslova o hazard se životem. Soubor doporučení, jak explozím smartphonů předcházet, jsme sepsali v našem článku zde. Mrkněte do něj.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Insider

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Proto nabíjím na nehořlavé podložce. Taktéž nabitý telefon, tablet, powerbanku a jiné Li-ion baterie se snažím mít uložené na místě které je nehořlavé.

Comments are closed.