Samsung, fotoaparát

Revoluční funkce pro celý svět! Ze Samsungu Galaxy S23 si napíšete a zavoláte i bez signálu

  • Samsung se inspiruje u konkurence
  • Galaxy S23 nabídne podporu satelitního připojení

Podle některých iPhony 14 přinášejí jedny z nejmenších generačních změn vůbec, při bližším pohledu ovšem zjistíme, že tu jsou funkce, které můžeme označit za revoluční. Jde například o satelitní komunikaci, která má sloužit k přivolání pomoci z míst, kde není klasický mobilní signál.


Nepřehlédněte: Má Západ problém? Ruské letadlo soudného dne nyní komunikuje s jadernými ponorkami


iPhone 14 nebude jediný, o slovo se hlásí Samsung

Podporu satelitního připojení nabízí zatím jen americký Apple, ale brzy se k němu připojí další výrobci. Nově uniklo na internet, že stejná funkce se objeví také v nových top modelech jihokorejského Samsungu.

Satelitní spojení pro přivolání záchranné služby, pokud v daném místě nebude přítomný mobilní signál ani Wi-Fi, nabídnou i smartphony Galaxy S23, S23+ a Galaxy S23 Ultra. Přesvědčen o tom je respektovaný tipér Ice Universe, který dlouhodobě žije v Číně, kde má skvělé kontakty, a tak se o všem vždy dozví s předstihem.

Zpráva uvádí, že Samsung spolupracuje se společností Iridium Communications na implementaci podpory satelitní komunikace do svých chytrých telefonů. Smartphony jihokorejského koncernu mají k tomuto účelu využívat 66 komunikačních satelitů na nízké oběžné dráze (pro srovnání: Apple využívá jen 24 satelitů Globalstar).

Galaxy S23 dostane podporu satelitního připojení

Zatímco v případě iPhonů 14 se jedná pouze o funkci, která má jejich majitelům zachránit krk v nouzových situacích, na Galaxy S23 satelitní spojení nabídne mnohem širší funkce i pro běžné použití – typicky pro základní datové přenosy v oblasti jednotek megabitů za sekundu, což stačí na zprávy, e-maily, ale třeba i hovory. Na rozdíl od Applu funkce nebude omezena regionem, tedy USA a Kanadou, ale měla by fungovat po celém světě.

Podle jihokorejského webzinu Chosun je představení nových smartphonů naplánováno na první únorový týden a do rukou prvních zákazníků se telefony dostanou 17. února. Zajímává vás výbava?

Cenově dostupnější smartphony Galaxy S23 a S23+ mají dostat baterie s nepatrně vyšší kapacitou než předchůdci, zatímco prémiový S23 Ultra dorazí s 200Mpx fotoaparátem, na němž bude vystaven marketing. Největší změnu přinese procesor – do Evropy se oficiálně vůbec poprvé podívá čipová sada Snapdragon.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: XDA

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. a vy nevíte že pomoc si zavoláte i bez signálu vašeho operátora? stačí vyjmout SIM, tuto funkci mají telefony snad skoro od samého počátku věků

    1. To není tak úplně pravda. Ano, pokud máš např. T-mobile, a jsi v místě, kde T-mobile nemá signál, tak si v nouzi můžeš zavolat pomoc přes jakéhokoliv jiného operátora, který má v dané oblasti signál. Pokud jsi ale na místě, kde mobilní signál nemá žádný operátor, pomoc si nezavoláš

  2. Teď ještě jak to bude s placením takové služby… Pochybuji že půjde na vrub Samsungu.

Comments are closed.