Iljušin Il-80

Má Západ problém? Ruské letadlo soudného dne nyní komunikuje s jadernými ponorkami

 • Rusko modernizuje letadla Iljušin Il-96
 • Zároveň testuje nový komunikační systém

Oznámení o novém testu ruských systémů velení a řízení jaderných zbraní přichází v době rostoucího napětí se Západem. Informuje o tom server Interesting Engineering.


Nepřehlédněte: Britové naplnili sen Jana Tleskače, sestrojili skutečné létající kolo. Zdrojem energie je šlapající člověk


Letadlo určené pro soudný den

Ruští představitelé ministerstva obrany tvrdí, že provedli úspěšný test komunikačního systému, který ruskému letadlu soudného dne Iljušin Il-80 umožňuje komunikovat s hlubokomořskými jadernými ponorkami v případě válečného konfliktu.

Podle ruské státní tiskové agentury RIA Novosti letadlo úspěšně komunikovalo s atomovými ponorkami ve velké hloubce pomocí signálů na ultradlouhých vlnách, což ruskému prezidentovi umožní „zůstat“ v kontaktu a koordinovat ruské vojenské aktivity v případě Armagedonu.

„Il-80 byl testován pro komunikaci se strategickými ponorkami,“ řekl agentuře RIA Novosti jeden ruský představitel a dodal, že letoun je nyní schopen udržovat stabilní komunikaci s ponorkou i přes vysoký vodní sloupec. Upřesnil, že komunikace mezi letadlem a ponorkou je zajišťována prostřednictvím vlečené prodloužené komunikační antény.

Napětí mezi Ruskem a Západem

Il-80 je upravený Il-86, civilní dopravní letoun ze sovětské éry, který byl uveden do provozu v roce 1985. V současné době jsou podle ruských zdrojů v provozu čtyři takové letouny soudného dne.

Zpráva o úspěšném testu přichází v obtížné době pro ruskou armádu. Ta utrpěla značné neúspěchy při své invazi a okupaci sousední Ukrajiny, včetně nedávného ústupu z ukrajinského města Cherson, strategicky důležitého místa pro zásobování ruských vojáků na frontové linii.


Nepřehlédněte: Rusko zaútočilo na USA: Simulace ukazuje první hodiny jaderné války


Rusko modernizuje dvě letadla Iljušin Il-96

Přichází také v době zvýšeného podezření o možném použití ruských jaderných zbraní na Ukrajině, což na Západě vyvolává velké znepokojení. Na druhou stranu test nemusí se současnou situací na Uktrajině vůbec souviset, protože podobné věci se plánují a připravují delší dobu (i několik let dopředu).

Nedávno nicméně z Ruska přišla zpráva, že si Kreml objednal dvojici nových letounů pro případnou jadernou válku. Má se jednat o speciálně upravená dopravní letadla Iljušin Il-96-400M.

Zdroj náhledové fotografie: Wikimedia Commons / Papas Dos, zdroj: Interesting Engineering

Total
0
Shares
16 komentářů
 1. Věřím tomu, že je to ve fázi ukrutného lhaní jako všechny “super zbraně” z russácka. Je až z podivem, že ten primitivní násilnický národ nejezdí do bitvy na koních, s vytaženými šavlemi a URRRÁÁÁÁÁÁÁ. Jinak marně vzpomínám kdy ti sráči řekli pravdu, ať se to týkalo čehokoliv. NIKDY!!!!!!

  1. Když vám média denně posílají až do obýváku porci zpráv, že Rusko je úplně nemožný, tak ani nemusíte vystrčit paty, abyste podlehl dojmu, že Rusko je totálně nemožný. Všichni váleční odborníci v USA vědí, že Rusko hrozbu představuje a jejich armáda je pořád na dobré úrovni. Upřímně, jestli vám přijde, že Rusko je na tom tak primitivně, že div že nejezdí na koních, tak se vám na jednu stranu nedivím. Ta mediální masírka je velmi silná. Ale nepřál bych vám válku s tímhle pritimivním národem. Protože naši nudličku by dobyli s devíti tanky.

   1. Rusko je na úrovni pouze svým jaderným arsenálem. A to je ještě otázka, v jakém stavu jsou sila s raketami a jak moc poslouchají velitelé Kreml. Armádu má v troskách, o tom nemusí nikoho přesvědčovat. A my samozřejmě nemůžeme konkurovat. Proto jsme v NATO. Ostatně mám dojem, že záchodových mís již mají ruští vojáci dost. Zbývá jen poslední věc. Vysvětlit jim, jak se používají a jaký mají účel.

   2. Ano, válka s nimi by byla zničující. Použili by opět historickou metodu “nás mnogo” a po nás spálená země. Prostě národ primitivů, který se bohužel stejně jako severokorejský čuník dostal k jaderným zbraním. Proto je potřeba všemi prostředky podporovat zemi, která má dostatečnou armádu schopnou ty roztahovačné svině udržet v russácku. To je snad jasné i vám, bez sledování zpráv a s použitím selského rozumu.

   3. Mohu vás jen ujistit jen o správnosti vašeho názoru. Na Ukrajině je to zatím opravdu jen spec. policejní operace. V současné době již Ukrajina nedisponuje jediným letadlem či bojovým vrtulníkem. To, že by ruská strana nasadila zbraňové systémy vyvinuté po roce 2010 nepředpokládám. Na hloupý komentář výše netřeba reagovat. Jak bylo vtipně poznamenáno, armáda USA v současné době modernizace a tudíž odstavení třetiny námořních letadlových svazů představuje hrozbu maximálně pro Papuu- Novou Guineu. Denně poslouchám svodky z MO RF. Doporučuji.

   4. Argumentujete správně ale zcela zbytečně. Tyto masové ovce nijak nepřesvědčíte. Vlastní rozum nemají, na to sehnat si informace nemají čas, síly ani schopnosti a tak nezbývá nic než jen bláboly z “médyjí”. Proto je tady tolik emotivních protiruských fanatiků co vidí Rusko jako zaostalého nepřítele a Ameriku jako hitech rozvinutou země plnou sluníčkových přátel 🙂

    1. George, nechtěl bys změnit nick třeba na Ivana? Ten by ti slušel více, nežli nazývati se jménem pocházejícím se země sluníčkových přátel. Máš v tom ty russkej sobe asi tak trošičku bordel, myslím v té nádobě co nosíš na krku.

    2. Naprostá pravda, tohle stádo hloupých ovcí mají informace jen z našich médii, která chrlí pouze ukrajinskou propagandu. Tedy téměř na 100% lži. Vlastní zakrnělý mozek používat neumí.

 2. Hm. Vzpomeňme, přibližný překlad, výroku US analytika, když jim Bělenko nadělil MIG 25.
  ” Rusové jsou mistři humpoláckých řešení “.

 3. Milane, přesně splňuješ parametry nenávistného dementa, ze kterého žluč jen kape. Jsi nejspíš mladší ročník, zblblý 30 lety tupé protiruské mediální masírky a školní výchovy. Ptát se tě na znalost historie zjevně nemá cenu – nejspíš velké prázdno a tupo !!!

 4. Soudný den pro Česko a Nato může přijít kdykoliv když budeme provokovat.

 5. Ti tzv. ruští odborníci,co předpokládají zaostalost v Rusku,jsou jenom obyčejné zombie.Nevidí,neslyší,nemyslí a jednají podle toho,čím mají vypálený mozek.Nemá cenu se s nimi bavit.To se můžete dohadovat s volem a výsledný efekt bude naprosto stejný.

  1. Souhlasím a doplním největší dezinformatori jsou “tzv novináři”Fórum 24 je to žumpa, která patří na Ukrajinu do první linie

Comments are closed.