Samsung, fotoaparát

Levnější Samsung Galaxy S23? Podle všeho ano! Cena bude ale vykoupena krvavými ústupky ve výbavě

  • Galaxy S23 bude možná levnější než předchůdce
  • Samsung ale bude muset sáhnout k vážným kompromisům

Do premiéry chytrých telefonů Samsung Galaxy S23 chybí ještě několik měsíců, ale díky insiderům už známe všechny klíčové informace a v podstatě tak zbývá jen odhalit koncové ceny. Jestli se potvrdí zprávy zahraničních médií, korejský výrobce mezigeneračně zlevní, ale nebude to zadarmo.


Nepřehlédněte: Tvrdí, že přicestoval z budoucnosti, a varuje: Už brzy se stane něco, čemu neuvěříte


Zlevní Samsung Galaxy S23?

Proslýchá se, že asijská technologická společnost hledá cesty, jak snížit cenu základního Galaxy S23. Jeden z tipérů tvrdí, že firma sáhne do výbavy a sníží kvalitu některých součástek.

Týkat by se to mělo například vibračního systému a šetřit se má překvapivě i na displeji, který obepnou širší rámečky rámečky než u současného S22. Whistlebloweři varují, že kompromisy se mohou nakonec týkat celé řady, tedy nejen základního S23, ale i vyspělejších modelů Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra.

Podle jihokorejského webzinu Chosun je představení nových smartphonů naplánováno na první únorový týden a do rukou prvních zákazníků se telefony dostanou 17. února. Zajímává vás výbava? Podle známého tipéra Ice Universe se Samsung letos bude držet při hodně zdi.

Konečně americký Snapdragon

Cenově dostupnější smartphone Galaxy S23 a S23+ mají dostat baterie s nepatrně vyšší kapacitou, zatímco prémiový S23 Ultra dorazí s 200Mpx fotoaparátem, na němž bude vystaven marketing. Největší změnu tak přinese procesor.

Známý analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že telefony kompletně přejdou na čipy Qualcomm. Pokud k tomu dojde, potvrdí se, že Samsung má s výrobou vlastních procesorů problémy. Zákazníky v Evropě tato informace ale vůbec nemusí znepokojovat. Naopak! Snapdragony byly vždy výkonnější než čipy od Samsungu a také méně „žraly“ baterii.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: gadgets360

Total
0
Shares