telefon

Samsung už Čechy šidit nebude! Galaxy S23 dostane nejlepší americký procesor i 200Mpx fotoaparát

  • Dostali v Samsungu rozum? Vše tomu nasvědčuje!
  • Známý tipér tvrdí, že firma vsadí na čipy konkurence

Příznivci jihokorejského Samsungu netrpělivě vyhlížejí uvedení nové řady Galaxy S23. Uklidnit je trochu mohou nejnovější informace, podle kterých k oficiální premiéře telefonů dojde již začátkem února. Zároveň také na veřejnost uniklo, kdy se smartphony začnou prodávat.


Nepřehlédněte: Unikátní záběry potopeného Titanicu. Přelomový objev, který učinila expedice, překvapil celý svět


Galaxy S23 bez překvapení?

Do oficiálního představení nové generace vrcholné řady Galaxy S23 zbývá ještě dlouhá doba, vždyť je teprve začátek listopadu, spekulace o specifikacích očekávaných novinek jsou přesto stále častější. Samsung má v San Francisku – ano, po třech letech od poslední premiéry za mořem, představit hned tři modely, a to pod označením S23, S23+ a S23 Ultra.

Podle jihokorejského webzinu Chosun je představení naplánováno na první únorový týden. Protože měsíc začíná ve středu, není jasné, zda to znamená ještě před víkendem, tedy čtvrtek a pátek, nebo až v dalších dnech.

O čem však jihokorejský magazín nespekuluje, tak to je oficiální datum zahájení prodeje. Do rukou zákazníků se podle něj smartphony dostanou 17. února. Pokud si pamatujete, aktuální řada S22 se začala prodávat 11. března.

Samsung Galaxy S22
Zdroj: FONETECH.CZ

Zajímává vás výbava? Možná vás trochu zklameme. Podle známého tipéra Ice Universe, který žije v Číně, a tak má vše takříkajíc „z první ruky“, se Samsung do žádných divočin pouštět nebude – design bude podobný jako letos a i výbava telefonů bude kopírovat aktuální modely řady S22. Whistleblower upozorňuje, že parametry čínských konkurentů pro příští rok možná budou zajímavější.


Nepřehlédněte: Ztratil Samsung kuráž? Nové telefony Galaxy S23 nepřinesou zásadní inovace, tvrdí slavný informátor


Špičkové Samsungy opustí vlastní čipy

Galaxy S23 a S23+ mají dostat o něco málo větší baterie, zatímco vrcholný S23 Ultra zůstane na svém, tedy věrný akumulátoru článku 5 000 mAh. Jednu specialitu si Samsung pro nejnáročnější zákazníky přece jenom připraví. Nejvyšší model by měl dostat hlavní fotoaparát s rozlišením 200 Mpx.

Vůbec tou největší mezigenerační změnu však bude představovat procesor. Známý analytik Ming-Chi Kuo uvádí, že příští top modely kompletně přejdou na čipy Qualcomm. Pokud k tomu dojde, tak se potvrdí, že Samsung má s výrobou vlastních procesorů problémy.

V Evropě zákazníci vždy obdrželi telefony s Exynosem, což by se s příchodem řady Galaxy S23 mělo změnit, ale lidem to vůbec vadit nebude – Snapdragony byly vždy výkonnější než čipy od Samsungu a také méně „žraly“ baterii.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash, zdroj: techradar, 9to5mac, PA

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Americký procesor 🤣🤣 se dá o něčem říct, že to je americká technologie?

Comments are closed.