Airwolf

První česká létající motorka mění sny v realitu. Nad křižovatkou prosviští rychlostí až 230 km/h

  • Česká létající motorka Airwolf
  • Vymyká se všemu, co jsme dosud viděli
  • Dopravní zácpy už nebudou problém

Česká společnost UDX zkonstruovala létající motocykl Airwolf, který je schopný létat rychlostí až 230 kilometrů za hodinu, to již za pouhých několik sekund od startu.


Nepřehlédněte: Čína je zase o krok před námi. Na jejich železnice vyjel první vlak z uhlíkových vláken


Létající motorka z Česka

Létající auta a motocykly, které jsme zatím mohli vidět pouze ve filmech, se pomalu stávají skutečností. Vize futuristicky vypadajících dopravních prostředků láká čím dál více firem, včetně těch z České republiky.

Dokládá to oznámení společnosti UDX, která vyrobila létající motocykl s výkonem 430 koní (320 kW), o němž tvrdí, že je obratný jako kolibřík a má dvě pohodlná sedadla.

Airwolf je určený pro dvě osoby a má křídla, která vytvářejí 50 % vztlaku potřebného ke startu a udržení stroje ve vzduchu. Ačkoli by motorka měla vážit 230 kilogramů, výrobce slibuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé tři sekundy a maximální rychlost až 230 km/h.

Potenciální zájemce o futuristický létající dopravní prostředek však může odrazit poměrně vysoká cena 320 000 dolarů, v přepočtu asi 7,3 milionu korun.

Vysoká cena a náročné pilotní zkoušky

Překážkou však není jen cena. Piloti musí získat licenci sportovního pilota, která zahrnuje 20 hodin leteckého výcviku a absolvování všelijakých náročných testů, aby mohli usednout do kokpitu a oddávat se pohledu na křižovatky, kde zuří dopravní zácpy.

Zástupci českého startupu zároveň přiznávají, že do sériové výroby plnohodnotného létajícího motocyklu je stále daleko. Zatím existují jen funkční prototypy ve čtvrtinovém měřítku, plný potenciál Airwolfu však ukazuje vyrenderované promo výše.

UDX není jedinou společností na rychle rostoucím trhu vznášejících se dopravních prostředků. Podobný stroj vznikl i na východ od našich hranic. Slovenská firma Klein Vision však licenci na své létající auto AirCar prodala movitým čínským investorům. Je proto otázkou, zda něco podobného nečeká právě i český Airwolf.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem UDX, zdroj: New Atlas, UDX

Total
0
Shares
1 komentář
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..