Ruský hacker

Proruští hackeři z Killnet sestřelovali jeden polský web za druhým

  • Proruští hackeři mají na mušce další cíle
  • V uplynulých hodinách řádili v Polsku

Hackerská skupina Killnet patří na internetu k nejvýraznějším podporovatelům ruského režimu. V posledních týdnech masivně útočí na všechny „nepřátele“. Nejnověji se nebezpeční kybernetičtí zločinci zaměřili na vládní cíle v Polsku a jak se dalo čekat, rozpoutali nefalšované peklo.


Nepřehlédněte: Webbův teleskop dostal vědce do kolen, nový snímek vesmíru je na hranici fyzikálních zákonů


Killnet jsou ve válce

Polské státní instituce zasáhl v pondělí intenzivní kyberútok. Postaralo se o něj nechvalně známé hackerské uskupení Killnet, o kterém se traduje, že ho řídí přímo ruská vláda. Kyberzločinci zaútočili na několik vládních webů včetně systémů finančního úřadu, který se jim podařilo vyřadit z provozu.

Polsko se nachází mezi deseti zeměmi, kterým Killnet před nedávnem vyhlásili nesmiřitelnou válku. Kromě našich severních sousedů mají hackeři v hledáčku Spojené státy, Velkou Británii, Německo, Itálii, Lotyšsko, Rumunsko, Estonsko, Litvu a Ukrajinu.

Útoku Killnet se bohužel nevyhnula ani Česká republika. Pokud si dobře pamatujete, na konci dubna skupina spustila útok na mezinárodní letiště v Pardubicích, karlovarské letiště, české weby včetně stránek vlády a několik dalších institucí. Hackeři opakovaně cílili například na servery Českých drah, což způsobilo výpadky mobilní aplikace Můj vlak.

Útočí pomocí milionů zotročených počítačů

Nedávno Killnet drtivě zaútočili na Litvu. Proruští hackeři sestřelovali jeden web za druhým a země se nakrátko octila v chaosu. Skupina se na internetu chlubí, že ovládá botnet složený ze 4,5 milionu počítačů, který využívá k drtivým Distributed Denial-of-Service útokům, zkráceně DDoS, během nichž dochází k zahlcení cílové webové stránky několika systémy tak, že na ní není možný jakýkoliv provoz. Je to, jako kdyby se snažilo pět lidí projít dveřmi najednou. Pokud si Killnet nevymýšlí, pak ovládají jeden z největších botnetů na světě.

Zdroj: Sebastiaan Stam / Unsplash, zdroj: Express , DailyExpress

Total
0
Shares