Cestovatel v čase, budoucnost

Profesor upadl v roce 1921 do kómatu a ocitl se v roce 3906. Tohle si poznamenal do deníku

  • Tohle je příběh, jako žádný jiný
  • Je jen na vás, jestli mu uvěříte

Švýcarsko-rakouský profesor, který před 103 lety upadl do kómatu, nabyl vědomí člověka, který žil o téměř dva tisíce let později. Získal tak podrobnou předpověď budoucnosti, kterou si zapsal do svého deníku. Co se v něm píše?


Nepřehlédněte: Přelomová 6G anténa přinese tisíckrát rychlejší komunikaci a 3D hologramy


Ocitl se v těle slavného fyzika

Profesor Paul Amadeus Dienach trpěl po celý život vážnými zdravotními problémy a v roce 1921 upadl do ročního kómatu. Muž se nakonec uzdravil, ale probudil se se vzpomínkou, že těch dvanáct měsíců žil životem jiného člověka. Říkal, že nějakým způsobem pobýval v těle muže žijícího v roce 3906. V deníku, který nikdy nebyl určen ke zveřejnění, psal třeba o kolonizaci Marsu.

Podcast na platformě Apple Music vysvětluje, že Dienach předal své ručně psané poznámky na smrtelné posteli jednomu ze svých žáků, a to Georgiosi Papahatzisovi. Když je učedník začal pročítat, nemohl uvěřit vlastním očím.

Deník obsahoval pasáže, v nichž se hovořilo o prorokovaném jaderném konfliktu, o kolonizaci Marsu, o myšlence globální vlády a o futuristických technologiích, jako jsou létající vozidla, holografické displeje, a dokonce i o kontaktu s mimozemskými bytostmi.

Cestovatel v čase, budoucnost
Zdroj: Placidplace / Pixabay

Vzpomínky z roku 3096, které se vzpírají vysvětlení

Papahatzis zpočátku vše odmítal jako pouhou fikci. Když se však do textu ponořil hlouběji, uvědomil si, že to, co původně považoval za smyšlené příběhy, je ve skutečnosti deník. Dienach v něm tvrdil, že se poté, co upadl do kómatu, probudil v neznámé nemocnici. Dezorientovaný se snažil zeptat lékařů, co se děje, ale jejich odpovědím nerozuměl.

Nakonec si někdo z nemocničního personálu uvědomil, že mluví německy a ohromenému Dienachovi vysvětlil, že je ve skutečnosti slavný profesor fyziky Andreas Noram a že měl vážnou nehodu. Rakušan se podíval do zrcadla a spatřil neznámou tvář.

„Skeptický a nevěřícný vykoukl z okna a uviděl surrealistickou krajinu s mrakodrapy tyčícími se do mraků a futuristickými vozidly, které se vzpíraly gravitaci,“ zazní v podcastu. Profesor začal přemýšlet, jestli náhodou nezemřel a zda to, co vidí kolem sebe, není nebe. Lékaři jeho tvrzení, že je rok 1921, nepřikládali žádnou váhu a přičítali je důsledkům zranění.

Jaderná válka a zlatý věk lidstva

„Živě popisoval své okolí a mluvil o stěnách z křišťálu, které mu poskytovaly široký výhled na okolí. Všiml si také předmětů ze zářícího kovu. Dienach v daleké budoucnosti četl, což mu usnadňovalo zařízení připomínající iPad. A lačně vstřebával vědomosti prostřednictvím pozoruhodného přístroje zvaného Reagan Schwager. Toto zařízení osvětlovalo temnotu trojrozměrnými obrazy, doprovázenými podmanivými zvuky a vyprávěním. Když se Dienach z kómatu probudil, zapsal tolik, kolik si pamatoval.“

Profesor v deníku uvedl, že prvních 300 let druhého tisíciletí bylo poznamenáno přelidněním, ekologickou katastrofou, nedostatkem potravin a globálními konflikty. Napsal, že marťanská kolonie založená v roce 2200 zpočátku vzkvétala, ale nakonec všichni lidé zahynuli.

V roce 2309 má podle Dienacha jaderná válka mezi Čínou a Západem za následek šílené ztráty na životech a masovou migraci lidstva. V důsledku katastrofy prý byla ustanovena globální vláda. Dodává však, že tato myšlenka nebyla všeobecně populární a trvalo stovky let, než byli všichni připraveni vzdát se myšlenky samostatných států. 

Ve své nejúžasnější předpovědi Dienach popisuje, že v roce 3382 se díky změně v lidské DNA objeví nový smysl nebo schopnost známá jako hypervize, která zásadně promění lidské myšlenkové procesy. Zhruba kolem roku 3400 prý začne pro lidstvo nový zlatý věk, kdy bude zbývající miliarda přeživších na celém světě žít v míru a blahobytu. Lidé v této vzdálené budoucnosti se prý chovali jako bezstarostné děti, nezatížené starostmi a obavami.

I když je vždy náročné posoudit pravdivost předpovědí budoucnosti, Dienachův případ je zajímavý, protože se profesor za svého života nikdy nesnažil své poznámky zpeněžit. Tato skutečnost by mohla naznačovat, že svá tvrzení myslel vážně.

Zdroj náhledové fotografie: TheDigitalArtist / Pixabay, zdroj: Irish Star, Apple Podcast

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..