Lidská kolonie na Marsu

Přistanou lidé na Marsu? Nostradamus možná předpověděl zlomovou událost, která ovlivní svět

  • Blíží se kolonizace rudé planety?
  • Napovědět může Nostradamovo proroctví

Francouzský lékař Michel de Nostradame zvaný Nostradamus žil na počátku 16. století a proslul především jako věštec, který se prakticky nikdy nemýlí. Ve své knize Les Prophéties (Proroctví) učinil řadu předpovědí. Jedna z nich se zřejmě týká kolonizace vesmíru a přistání lidské posádky na Marsu.


Nepřehlédněte: Proč nás mimozemšťané nekontaktují? Astronaut NASA: Možná s námi jen nechtějí ztrácet čas


Přistání na Marsu

Michel de Nostredame, známý jako Nostradamus, je jedním z nejznámějších věštců, jehož proroctví se naplňují až s hrůznou přesností. Málokdo o tom ví, ale v jeho písemných odkazech se dá také najít zmínka, podle níž astronauti v příštích letech možná přistanou na Marsu.

Mars
Zdroj: Baggeb / Pixabay

Francouzský mystik se v knize Les Prophéties tajemně zmínil o světle, které padá na Mars. Možná tak naznačil, že lidé tuto planetu jednou skutečně navštíví. Lidstvo až dosud dostalo na Mars řadu robotů, ale průkopník soukromých letů do vesmíru Elon Musk má sen, který může vše změnit.

Už dvě desetiletí propaguje svůj plán, ve kterém počítá s tím, že do roku 2050 na rudou planetu dopraví kolonisty, jejichž úkolem bude založení samostatně fungujícího města.

Musk vypočítal, že aby si budoucí marťanská kolonie zajistila soběstačnost, potřebuje milion lidí. Jeho obrovská kosmická loď Starship, která se už nějaký ten čas testuje, má kapacitu 100 cestujících. „Potřebujete deset tisíc letů s lidmi, ale ještě asi desetkrát tolik nákladních,“ uvedl.

Naplní se Nostradamovo proroctví

Americký miliardář zároveň připustil, že život na Marsu bude těžký a první lidé tam budou pravděpodobně trpět. „Zpočátku budeme žít ve skleněných kopulích. Nakonec bude (planeta) terraformovaná tak, aby podporovala život, jako je tomu na Zemi.“

Kdy se lidé dostanou na Mars? Podle Muskova názoru se tak stane za sedm let, tedy v roce 2029. Připomeňme, že původním cílem úspěšného vizionáře bylo vyslat astronauty na rudou planetu již v roce 2024.

Zdroj náhledové fotografie: KELLEPICS / Pixabay, zdroj: NY Post, Twitter

Total
0
Shares