iPhone

Přicestoval z budoucnosti? Muž na 352 let starém obraze prý drží iPhone

 • Další údajný důkaz o cestování časem?
 • Na 352 let starém obrazu je prý iPhone
 • Malba zaujala i šéfa společnosti Apple

Milovníci umění se domnívají, že našli definitivní důkaz, že cestování v čase je možné, když na 352 let starém obraze objevili iPhone. Malba nizozemského malíře Pietera de Hoocha, která zobrazuje rodinnou scénu, je tak přesvědčivá, že si dokonce i generální ředitel společnosti Apple myslí, že možná zobrazuje iPhone.


Nepřehlédněte: Čína začne cenzurovat umělou inteligenci. Obává se, že jí přeroste přes hlavu


Drží v ruce iPhone?

V roce 1670 namaloval nizozemský malíř Pieter de Hooch obraz, na kterém dlouhá staletí nespatřoval nikdo nic zvláštního. Teprve před pár lety ho do středu pozornosti vytáhli příznivci konspiračních teorií. Na první pohled se umělcovo dílo příliš neliší od ostatních obrazů v amsterdamském muzeu, kde je vystaveno – vypadá jako typický výtvor ze 70. let šestnáctého století.

Při bližším pohledu si však všimnete, že muž v popředí drží malý záhadný předmět. Mnozí si myslí, že tím předmětem je iPhone, a nebrání jim v tom ani to, že první telefon společnosti Apple byl uveden na trh o mnoho let později – až v roce 2007. K obrazu se však váže ještě jedna pikantnost.

Pieter de Hooch
Zdroj: Wikimedia Commons / volné dílo

Když šéf americké technologické společnosti Apple Tim Cook v roce 2016 během své cesty do Amsterdamu obraz spatřil, zaujal ho natolik, že poté na tiskové konferenci s humorem řekl: Vždycky jsem si myslel, že vím, kdo vynalezl iPhone, ale teď si už vůbec nejsem jistý.“ Domněnku, že umělec o mobilních telefonech věděl už v 16. století, však vyvrátili experti. Podle nich je na obraze ve skutečnosti zobrazena modlitební knížka.

Důkaz o cestování časem?

Podobný rozruch jako obraz rakouského malíře způsobila nedávno i malba rakouského umělce Ferdinanda George Waldmüllera „Die Erwartete“ (v překladu Očekávaná), ale ještě více uživatele internetu upoutalo video z roku 1938. Na první pohled na něm není nic neobvyklého, lidé chodí po ulici. Když se však na klip více zaměříte, všimnete si ženy v bílých šatech, která jde s přáteli a v ruce něco drží. Podle záhadologů se jedná o cestovatelku v čase, která telefonuje.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares
10 komentářů
 1. Proč to musí být pořád iPhone? Pokaždé když komentujete podobné obrázky a videa tak uvádíte iPhone….??? Nechápu

 2. Teď poslední dobou sledují tyto zprávy, že někdo měl telefon před dlouhými lety, kdy ještě telefon nebyl, tak co by s tím v té době člověk dělal, když nebyl signál a na jaké bázi by v minulosti mobilní telefon pracoval.

  1. Podle zdroje pohybujícího se v okruhu nejvyššího vedení společnosti Apple, byla smrt Steva Jobse pouze dobře naplánovaným a ještě lépe sehraným divadlem pro oči a uši lidí celého světa. Důvodem je prý skutečnost, která je tak neuvěřitelná, že pouze touto zmínkou o ní si zároveň vyplňuji přijímací formulář do psychiatrické léčebny. Podle výše uvedeného zdroje, se Stevu Jobsovi úplnou náhodou povedlo sestrojit stroj času když se jednoho deštivého večera pokoušel upgradovat obyčejnou mikrovlnou troubu. Aby si zkrátil čekání při ohřívání svých oblíbených cereálií přehráváním hudby z i-Tunes či krátkým rozhovorem se Siri. Jobs do svého objevu ihned zapojil své nejlepší inženýry a vědce z oddělení výzkumu a vývoje nových technologií. Trávil celé týdny a měsíce v laboratořích a podle vzoru svého prototypu z mikrovlnky stavěl stroj schopný pojmout až 10 osob a náklad. Z bezpečnostních důvodů první cesty časem prý směřovali do budoucnosti. Jedna z těchto cest pak v Jobsovi zažehla stále se zvyšující touhu odejít do penze. Naprosto se zamiloval do tropického ráje na severu Grónska kde zanedlouho koupil celý ostrov na kterém chtěl strávit zasloužený důchod. O pár měsíců později předal otěže společnosti, na oko umřel a odcestoval o dvě století vpřed. Prý našel novou vášeň v lovu Žralokrokodýlů. Ovšem Proslýchá se že přeci jen na práci úplně nezanevřel. Stále osobně dohlíží na první opatrné výlety do minulosti. Hlavně po incidentu kdy jeden ze zaměstnanců z žertu rozeslal 10 iPhonů do 4 různých století. Důkazem toho jsou tyto obrazy a fotografie z dob kdy pojem mobilni telefon teprve čekal než budou vůbec vymyšlena slova ,, mobilní” a ,,telefon”

 3. Zajímavé držení telefonu 😃 nebude to spíše karta 🤣 tolik lidí už cestuje poslední dobou , média nemají o čem psát tak vymysli kraviny . Si myslí že když neco napíšou tak tomu lidi mají hned věřit, největší zlo MEDIA.

 4. Z obrazu je poměrně zřejmé, že v 15. století neměli anung jak se takový iPhone drží, tudíž jestli se cestovalo časem, tak samotný iPhone, bez onoho muže… 🤔 … pokud budeme trvat na tom, že to je iPhone… 🙂

 5. Je to komunikační meziplanetární přístroj, který bude vynalezen v roce 2052, vynálezce je klon Stephena Hawkinga geneticky zkřížený s klonem Nikoly Tesly a Alberta Einsteina. (Je to dva měsíce poté, co našli v knize od Einsteina komára, ze kterého extrahovali DNA…)
  Kurňa já si založím pseudonym a budu psát knihy 😀

Comments are closed.