Netflix

Používáte Netflix? Tuhle jeho skrytou funkci zná jen málokdo, přitom funguje jako kouzlo

 • Netflix je nejoblíbenější streamovací platforma na světě
 • Pokud jste jejím uživatelem, pak byste měli znát následující vychytávku

Pokud máte předplacený Netflix, pravděpodobně vám v posledních týdnech jde hlava kolem, jelikož jednička mezi internetovými televizemi spustila zátah proti lidem, kteří sdílí své účty, což spustilo vlnu nevole. Možná i proto firma nedávno vylepšila svůj tarif Premium, o čemž jsme psali tady. Dnes si však představíme něco z jiného soudku – vychytávku, o které jste pravděpodobně nikdy neslyšeli.


Nepřehlédněte: Netflix se totálně utrhl ze řetězu. V Evropě začal zavádět pokuty za sdílení účtů


Stahujete si filmy a seriály z Netflixu do svého mobilního zařízení? V tom případě pro vás Netflix má skvělou vychytávku, kterou si hned zamilujete.

Jistě to znáte. Chcete zhlédnout nějakou epizodu seriálu, který se vám může líbit, ale zrovna nemáte k dispozici internetové připojení a zapomněli jste si ji stáhnout do vašeho zařízení pro offline spuštění. Například před tím, než jste na víkend odcestovali na chatu, kde jste obvykle bez internetu. Naštěstí v Netflixu existuje parádní funkce Stahujeme pro vás.

Tuhle funkci Netflixu budete milovat

„Ať už jste fanoušek komedií, který uvízl na cestách v autě, nebo milovník romantických komedií někde na druhém konci světa, my si dáme tu práci, aby na vás vždy čekalo něco nového, co vás pobaví a potěší,“ říká Patrick Flemming ze společnosti Netflix.

Pokud budete mít funkci Stahujeme pro vás zapnutou, služba vám bude automaticky stahovat pořady dle vašeho vkusu. Půjde tedy o věci z vašeho seznamu či filmy a seriály, které by se vám, na základě předchozích zhlédnutých pořadů, měly líbit.

Vše funguje plně na principu algoritmů umělé inteligence, které vám už dnes doporučují obsah, na co se dále podívat. V nastavení této funkce si můžete zvolit, kolik místa ve vašem zařízení chcete stahování obětovat.

Samotné stahování pak probíhá navíc jen v době, kdy jste v dosahu Wi-Fi připojení, abyste nepřišli o data v rámci tarifu. Chytré, že?

Netflix
Zdroj: mohamed_hassa / Pixabay

Možnost Stahujeme pro vás zapnete nebo vypnete takhle:

 1. Otevřete aplikaci Netflix a klepněte na Stažené pořady pastedGraphic.png.
 2. V horní části obrazovky klepněte na položku Chytré stahování.
 3. Funkci Stahujeme pro vás zapnete nebo vypnete přepínačem, který se zobrazí pod ní.
 4. Když je funkce Stahujeme pro vás zapnutá, můžete upravit velikost úložiště (GB) stahovaných pořadů u jednotlivých profilů tlačítky + a -.

Stahujeme pro vás:

 • Je k dispozici na iPhonech, iPadech a na telefonech a tabletech se systémem Android, na kterých je nainstalovaná nejnovější verze aplikace Netflix.
 • Funguje, když jste připojení k síti Wi-Fi, takže se nespotřebovávají vaše mobilní data.
 • Je volitelná. Můžete ji kdykoli zapnout nebo vypnout v nastavení Stahování.

Pokud se seriály a filmy nestahují automaticky, zkontrolujte, zda:

 • Funkce Stahujeme pro vás je zapnutá.
 • Vaše zařízení je připojené k síti Wi-Fi.
 • Na vašem zařízení je dostatek úložného prostoru.

Zdroj náhledové fotografie: Tumisu / Pixabay, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
1 komentář
 1. Funkce pro lidi bez neomezeného tarifu.
  V roce 2023 by měl být standard neomezené volání a internet pro každého človíčka v rámci celé EU s cenou do 700 Kč Max. Jenže dnes právě na datech vydělávají operátoři daleko více než na SMS, MMS a cen volání jak tomu bylo dříve.

Comments are closed.