Netflix

Netflix se totálně utrhl ze řetězu. V Evropě začal zavádět pokuty za sdílení účtů

 • Internetová televize Netflix nelhala
 • Vypíná sdílení účtů v Evropě

Kdo věřil tomu, že Netflix žertuje, když informoval, že si došlápne na lidi, co s ostatními sdílejí svůj účet, šeredně se spletl! Streamovací služba si žádnou legraci nedělala a počínaje dnešním dnem zavedla omezení v prvních dvou zemích EU.


Nepřehlédněte: Dva roky starý iPhone má lepší výkon, než současný nejlepší Samsung. Galaxy S23 nestačí na telefon z roku 2021


Firma v EU zavádí systém neviditelné klece

Systém, který hlídá, odkud k internetové televizi přistupujete, začal platit v Kanadě, na Novém Zélandu a také v Portugalsku a Španělsku. Novinka se tedy do Evropy dostala velmi rychle a je jen otázkou času, kdy se bude týkat i České republiky. Netflix zároveň odhalil podrobnosti o tom, jakým způsobem postupuje.

Služba uvedla, že vychází z toho, čemu říká primární umístění. Poté, co majitel hlavního účtu zvolí lokaci domácnosti, může snadno kontrolovat, kdo má k Netflixu přístup prostřednictvím stránky Spravovat přístup a zařízení.

Zákazníky uklidňuje, že i nadále budou moci filmy a seriály sledovat i v případě, že vycestují z domova: Nic jim nemá bránit přihlásit se třeba na novém televizoru, například v hotelu.

Netflix
Zdroj: mohamed_hassa / Pixabay

Za sdílení účtu se nově bude platit

Nejdůležitější je ovšem následující sdělení. Členové s tarifem Standard nebo Premium v mnoha zemích (včetně Kanady, Nového Zélandu, Portugalska a Španělska) si mohou vytvořit další členský podúčet až pro dvě osoby, se kterými nežijí – každý s vlastním profilem, personalizovanými doporučeními, přihlašovacím jménem a heslem – za příplatek 3,99 eur v Portugalsku (95 Kč) a 5,99 eur ve Španělsku (140 Kč).

Jak lze vidět po přepočtu na koruny, částka není fixní. Ani v jednom případě však není zanedbatelná, protože k ní musíme připočítat cenu samotného předplatného (256 nebo 319 Kč). Odhadujeme, že v Česku by se cena jednoho podúčtu mohla pohybovat na úrovni Portugalska, tedy kolem částky 100 Kč.

Dáte Netflixu sbohem?

Již dříve Netflix prozradil, že jakmile nový systém (říkejme mu neviditelná klec) spustí, okamžitě začne sledovat připojená zařízení a rozdělovat je do příslušných domácností na základě IP adres, ID informací a aktivit na účtu. Podle těchto údajů pozná, zda se na filmy dívá člen jedné rodiny nebo kamarád z druhého konce republiky.

„Abyste měli k Netflixu nepřerušený přístup, připojte se k Wi-Fi ve své primární poloze, otevřete aplikaci nebo web Netflix a alespoň jednou za každých 31 dní si něco pusťte. Vytvoříte tak důvěryhodné zařízení, které vám umožní používat Netflix, i když jste mimo svoji hlavní polohu,“ uvádí v nápovědě.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: Netflix

Total
0
Shares
22 komentářů
 1. Další dezinformace. Buď na podmínky přistoupíte, nebo jděte jinam. Prostě poskytovatel služby definuje cenu za odběrné místo a pokud chceš další odběrné místa, pak nezbývá zaplatit za další odběrné místo… Pokud máte více nemovitostí, platíte za každé odběrné místo a taky tomu říkáte pokuta?!

  1. Co je odběrné místo, když spoustim Netflix na několika mobilech???

  2. Přesně tak. Mně stačí HBO max. A to zajímavé z Netflixu zkouknu na Bombuj, nebo jiné “aplikaci”.

  3. Co to je za blbost, nemůžou to nikdy dokázat. Člen rodiny může být doma a třeba syn někde na druhým konci republiky. Jak to jako chtějí dokazovat, to prostě nelze dokázat. To by museli jedině zakázat sledovat z jiného místa, než klient zadal, to by se pak, ale nemohl nikdo připojit, když třeba bude na chalupě či cestách. Tohle prostě nelze, nebo budou každému, kdo je jinde připojen dávat pokuty? A co když je to člen domácnosti. A co když používá VPN připojení. V dnešní době je VPN připojení poměrně důležité a dost užívané.Je to prostě nesmysl, toto nemůže nikdy spolehlivě fungovat. A mít Netflix, když se na něj nebudete moci připojit jinde to je pak k ničemu, jenže je to jedinná možnost jak spolehlivě docílit toho co Netflix chce. Jinak to prostě nelze. Navíc já jsem třeba doma týden pak jsem zase týden u přítelkyně, HBO MAX (Netflix nemám) samozřejmě platím doma já, to se pak nebudu moct u přítelkyně přihlásit, protože budu mimo domov? To je teda nesmysl. Prostě toto uhlídat, tak aby se mohl člen domácnosti připojit kdekoliv nelze, toto nelze dokáza, že je připojen někde můj kamarád či přítelkyně

 2. Já nevím možná tomu nerozumím ale třeba u takového premium,proč sakra to neudělá jednoduše 5 členů 5 připojení ale z toho každé to jedno připojení 1 aktivní. to znamená pokud se připojí někdo na toho samého uživatele, Tak už koukat nemůže A je jedno kde kouká a kdo kouká kristepane;-() pokud mě v rámci rodiny a lítáme po celé republice no tak to omezovat my to zrušíme!!!

 3. Až dostanou pokutáče a polovina účtů se zruší tak přilezou, ale to už budu jinde. Koukám na to max 2x v týdnu jejich propagace všech gender a rasist trendů je na palici. Historie v řiti, všude korektnost až do černý řiti, historie vykládaná jako sci-fi v lepším případě jako fantasy. Je to nekoukatelné a ještě chtějí připlatit, asi spadli hlavou na led a nevědí o tom.

  1. hm, to je fakt, filmů je tam nepočítaně, ale koukatelných….to už je horší. Lákají mě už jen dokumenty a pouze na ty je placení celé služby málo.

 4. Brzy již budou produkovat výhradně teploušské a rasově vyvážené filmy. Na to se nedá koukat, jak se muži někde ve válečné akci hladí po poklopci, nebo v kosmické lodi je černoch, běloch, žid, mulatka, muslim, dvě lesby, jeden transsexuál a velbloud, který si myslí, že je kosmonaut. Je to hnus pane učiteli.

 5. Wokeflix jsem už zrušil. Po měsíci tam není na co koukat.

 6. Netflix máte zrušený, nemáte ho rádi, protože točí sr*čky, ned8 se na to koukat… ale přesto vlezete na článek o něm a ještě máte potřebu psát komentáře. Musíte mít smutný životy 🙂

  1. NETFLIX platime s kamarady uz 4 roky a pokud se tohle zavede, tak nase skupina prestane platit, protoze za 4 roky vime co platforma poskytuje a jak produkuje jenom woke serialy/ filmy, dobry content nechava pouze par mesicu a pak ho zase utne. Myslim, ze to platime bez velkeho vyuziti protoze stejnym zpusobem si sharujeme HBO a Disney, ktere jsou z meho subjektivniho pohledu lepsi. Takze si ted vlastne uvedomuju ze u netflixu pouze nejspis cekame na podmet proc to zrusit,takze smele do toho 😀

   1. Mě by tedy zajímala jedna věc.
    Jak to bude Netflix řešit v případě, že jej má někdo zaplacený přes mobilního operátora. Viz. třeba T-Mobile. Ten jej má v programové nabídce a samotný T-Mobile nabízí sdílení účtu na neomezeném počtu zařízení…

 7. Asi nemají moc dobře nastudované zakony protože to co chtějí zavést není v EU legalní ( GDPR ) . Čekají je hromadné žaloby a desitky milionu za pokuty a ještě k tomu jim zruší předplatné spousta lidí … tohle je šileství typu Ruska vdit je to jejich konec nebo si někdo myslí že to dělají zaměrně ?!?!? Hlava mě to nebere jak chtějí tohle v Evropě právně obhajit protože to není možné ( třeba o tom ani neví ? ) . Bude to zajímavé sledovat konec netflixu :-)) .

  1. Zajímavé ze6 jiným to v EU s GDPR.problem nedělá. Třeba spotify to má hodně podobné.

 8. Zaplatil jsem jednou. Nestálo to za nic, takže mě Netfilc nezajímá… Je to bullshit.

 9. Netlfix mam doma na sedmi ruznych zarizenich a opravdu kazde z nich nevyuzivam prubezne behem mesice. Az budu muset resit s podporou, ze nespustim Netflix na mobilu, protoze tam to zapinam jen nekolikrat rocne pri cestovani, tak ho rovnou zrusim, zas kdovijak casto se tam stejne na nic nedivam.

 10. Takže asi žádná změna kamaráde stejně kolem mého domu chodí tak se párkrát připojí heslo uložené má od wi-fi přemýšlím že to i převedu na společný email který vytvořím a bude po ptákách A Netflix jsi neškrtne

 11. Nelákalo mě to před tím, neláká mě to ani teď. Vždyť je to jen infuze s….. . Když něco chci vidět, obsah si chci vybrat sám. Když vidím, jak jsou lidi vymazaný z médií, úplně to stačí. Naprogramovaný mozky nesmyslama, strachem, a potřebnými vzorci, aby reagovali na podměty, jak se očekává. Aby mysleli a mluvili, jak se to hodí téhle upadající společnosti. Aby zase ztratili kousek ze své svobody a byli poslušnými ovečkami. Jsem rád, že mi Netflix nepodsouvá svou zvrácenou normu, alespoň napřímo.

 12. No Netflix jsem nikdy neměl a ani si ho pořizovat nebudu.
  Každopádně tyhle jejich kroky chápu, každá firma chce vydělávat, nedělali by jste to jinak. 😉

 13. Spouštím Netflix na několika zařízeních! Mobil,počítač a asi 3 televize!. Až mě zablokují tak ať si trhnou ploutví!!

Comments are closed.