Netflix

Netflix začne šikanovat zákazníky. V Česku po nich bude vyžadovat kód pro sledování, když nebudou doma

 • Konec podvádění, řekl si Netflix
 • Nemilosrdně zakročí proti sdílení hesel

Netflix už delší dobu vyhrožuje, že si posvítí na všechny, kdo sdílí svůj účet s ostatními. Přichází totiž o balík peněz a nelíbí se mu to. V zemích třetího světa testoval systém, který si na lidi, kteří chtějí ušetřit, došlápne. Dlouho se spekulovalo, jak to vlastně bude fungovat: Teorií bylo mnoho a některé z nich byly pořádně divoké. Nyní jsme se dozvěděli, o co skutečně jde a realita je možná ještě horší, než jsme si dokázali představit.


Nepřehlédněte: Svět se směje: Ruský nejmodernější procesor má výkon jako obyčejný chytrý telefon


Firma zavede systém neviditelné klece

S pravdou ven šel Netflix v aktualizované sekci často kladených otázek na svých webových stránkách, kde uvádí, že každá domácnost bude potřebovat vlastní účet pro přístup. Zařízení detekovaná na jiných místech, to jest mimo společnou domácnost, budou zablokována, píše.

Jakmile americká služba systém (říkejme mu neviditelná klec) spustí, okamžitě začne sledovat připojená zařízení a rozdělovat je do příslušných domácností na základě IP adres, ID informací a aktivit na účtu. Podle těchto údajů pozná, zda se na filmy dívá člen jedné rodiny nebo kamarád z druhého konce republiky.

„Pokud se k vašemu účtu přihlásí zařízení, které není spojené s vaší domácností Netflix, nebo pokud k účtu pravidelně přistupuje někdo mimo vaši domácnost, můžeme vás požádat, abyste zařízení ověřili, než se na něm bude možné dívat na Netflix. Chceme si potvrdit, že zařízení, které používá tenhle účet, bylo schválené.“ Co z toho vyplývá? Internetová televize bude od těchto uživatelů vyžadovat kód, který jim umožní sledovat obsah z daného místa po dobu následujících sedmi po sobě jdoucích dnů.

Identifikátor Netflix odešle na e-mailovou adresu nebo telefonní číslo spojené s vlastníkem primárního účtu. Aby se uživatel mohl dívat, do příslušeného pole ho musí zadat do 15 minut. Po této době platnost kódu vyprší a musí o něj zažádat znovu – záviset tedy bude na tom, jak pružně zareaguje majitel primárního účtu, pokud vůbec. Společnost upozorňuje, že ověření zařízení může vyžadovat pravidelně.

Netflix
Zdroj: Thibault Penin / Unsplash

Co se stane, když odjedu na dovolenou?

Pokud jste primárním majitelem účtu, ověřování zařízení pro využívání Netflixu by se vás nemělo týkat. Pokud však po delší dobu nepobýváte v domácnosti Netflix (tedy doma), možná vás firma občas požádá o ověření vašeho přístroje, aby si ověřila, že zařízení, které účet používá, je schválené. „Abyste měli k Netflixu nepřerušený přístup, připojte se k Wi-Fi ve své primární poloze, otevřete aplikaci nebo web Netflix a alespoň jednou za každých 31 dní si něco pusťte. Vytvoříte tak důvěryhodné zařízení, které vám umožní používat Netflix, i když jste mimo svoji hlavní polohu,“ píše streamovací služba v nápovědě.

Dáte Netflixu sbohem?

Snahu Netflixu na jednu stranu chápeme, každý rok přichází o velké množství peněz. Na druhou stranu takovýto zátah proti „sdílečům“ nám už prostě přijde přes čáru. Je to šikana všech ostatních uživatelů, což není dobře. Jakmile systém „neviditelné klece“ vstoupí v platnost, zvedne vlnu kontroverze a mnoho lidí odejde ke konkurenci, nebo znovu začne nelegálně stahovat filmy z internetu.

Zdroj náhledové fotografie: Tumisu / Pixabay, zdroj: vlastní, Netflix

Total
0
Shares
17 komentářů
 1. Pak je čas je opustit. Jak snadné. musí se lidé dívat na ty stupidity, které se posledních 10 let natáčejí? Vždyť to je na palici.

 2. Vždyť tu máme poskytovatele kteří pod 80Kč/měs. nabízí minimálně to samé co Netflix a takové šaškování po nikom nechtějí. Bez reklam.

 3. stahuji filmy celý život a můžu se na Netflix vysrat. jsou to nenazrane korporace kterým nic nestačí . kdo chce moc nemá mít nic . stačí se podívat na výdělky filmu v kinech, platy hvězd atd.
  mají to dát za 5 eur na měsíc když jim to i tak generuje obří profit , pak by bylo placení přijatelné

 4. Muzou mi byt ukradeni, ale kopou si vlastni hrob. Zdaleka nejsou tak zajimavi, aby bylo nutne je platit.

 5. Je to o poptávce. Když někdo nemůže bez Netflixu (nebo jiných) žít, tak ať trpí, platí. Platit za služby je, samozřejmě, v rozumné míře v pořádku. Já osobně jsem zatím Netflix k ničemu nepotřeboval. Na pár věcí hledím na normální televizí, a už jsem se smířil, že nejde posouvat ze záznamu TV Prima – takže ji přestávám sledovat úplně. Vydírat se nenechám. Čím dál tím víc se začínám oprošťovat ze závislosti na TV pořadech – nenudím se až tak, že bych neměl jinak co dělat. Až na to dojde více lidí, celý tenhle kšeft se zase diametrálně změní. Raději si zajdu jednou za čas do kina na (snad) dobrý film, v kvalitním provedení, než hledět po nocích na přiblblé seriály Netflixu. Ale je to věc názoru, samozřejmě….

 6. Tak nejjednodušší řešení je založení společného primárního emailu pouze pro Netflix. Tam můžou chodit ověřovací kódy pro všechny zůčastněné. Hotovo vymalváno. Papá.

 7. Zbytečně složité …. na to sem jím skoro každej v ČR vykašle . TV nesleduju už vic jak 6 let kvuli reklamám protože bych nadaval a došli by si na mě sousedi 😀 a netflix u mě taky končí ( byl sem oschotný platit za 4 k ) ale tohle už je moc velké omezovaní … Lidi mají nf aby se mohli dívat všude třeba na dovolené nebo po cestě domu ve vlaku ale díky tomuhle už to nebude možné ( nebo možná bude ale problémové a zbytečně složité ) . At službu omezí jen na TV a nemusí řešit takové věci ale je to hloupost totalní aby online služba byla omezená na jedno místo 😀 pak je uplně k ničemu …. Ostaní je do roku uplně převalcujou protože nikdo něco tak stupidního u online služby udělat nemuže asi se uplně zblaznili tohle bude jejich konec . Zavěrem … Dokud budou sikanovat lidi nesmyslnyma vymyslama které se dají řešit uplně jednoduše ( 1 připojení na učet ) tak mají smulu , asi nevědí že existují TORENTY .

 8. Tak se milý Netfixi třeba zblazni. Když se nabízí možnost sledovat za x peněz na více zařízeních, tak by mělo být na mě, na čem a kde se na to koukat.. a nebo jiná věc, nejsi jediný. Výběr tu je

 9. At si sikanuji. Reseni je snadne. Zalozeni emailove adresy POUZE pro netflix a pristupove udaje k ni sdilet s temi, se kterymi sdilis netflix. Takze neni treba, aby majitel uctu vubec reagoval (a uz vubec ne do 15 min) na vlozeni kodu, protoze si ho v danem emailu precte a muze vlozit do apky kazdy uzivatel.

  1. Za NETFLIX platím přes 300 měsíčně. A ještě se budu otravovat na dovolené s pouštěním filmů? Tak to ať si celej slavnej NETFLIX strčí so zádele, stejně to tam poslední dobou stojí za prd . Ani není většina filmů a seriálů dabovaná

 10. Na žádné filmy se nedívám, žádné nestahuju (ne, že bych byl tak poctivý, ale prostě mě nezajímají), Netflix předplacený nemám. Kam mám tedy zadat ten kód?

 11. Konečně řešení ! A jak je vidět Východ se ozývá ony se ty filmy netočejí zadarmo platit je zcela normální věc. V restauraci také musíte zaplatit tak o co jde ?

 12. Už nějakou dobu zvažuji, že Netflix zruším. Ten obsah je od nástupu Disney+ chudší a chudší. Takže tímto je rozhodnuto. Při prvním požadavku na ověření ruším.

 13. Jde o to, že spousta lidí vyráží na 3 týdny nebo na měsíc na dovolenou, o vikendech na chalupy, a to nemluvím o tom, že drtivá většina lidí nemá zaplacenou pevnou IP, tak po zapnutí PC budou pokaždé zadávat nový kód, protože jim provider přidělil novou IP adresu? A také by mě zajímalo jestli Netflix filtruje obsah podle IP adresy jako youtube? V USA jsem si naklikal spoustu videí na youtube do oblíbených a tady v ČR “tento obsah není pro vaši lokalitu povolený” a to furt otravují ať si youtube zaplatím bez reklam – NAS.AT na hrob a žádný kytky!

Comments are closed.