iPhone

Dva roky starý iPhone má lepší výkon, než současný nejlepší Samsung. Galaxy S23 nestačí na telefon z roku 2021

  • Galaxy S23 je zatím nejlepší Samsung
  • Telefon má skvělé specifikace i prvotřídní fotoaparát
  • Výkonem však zaostává za iPhonem 13 z roku 2021

Od vydání iPhonu 14 Pro s procesorem A16 Bionic uběhly už čtyři měsíce. Společnost Apple od začátku prohlašuje, že se jedná o nejrychlejší dostupný smartphone a statistika platformy Geekbench to nyní jen potvrdila. Ukázalo se, že nový Galaxy S23 skutečně nedosahuje výkonu loňského iPhonu.


Nepřehlédněte: Čínská špionáž nad USA trvala roky. Předchozí balony úředníci pokládali za UFO, tvrdí zpráva


iPhone je nadále nejvýkonnějším telefonem

Podle serveru Compare Dial však nejde o velké překvapení. Vyšší výkon než Galaxy S22, respektive S23, nabízí totiž i předloňský iPhone 13. Pro srovnání: Galaxy S23 Ultra je o 21,02 % pomalejší než iPhone 14 v jednojádrovém testu a v případě testu více jader je nová vlajková loď Samsungu pomalejší o 14,86 %.

I když výsledek může vyvolávat zklamání, pro fanoušky Samsungu se jedná o výrazný posun vpřed, protože oproti S22 Galaxy S23 nabízí v jednovláknových operacích o 59,83 % vyšší výkon a o 57,47 % vyšší výkon ve výpočtech, kdy jsou zapojena všechna jádra.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra; zdroj: FONETECH.CZ

Apple připravuje 3nm čip

Vše zatím nasvědčuje tomu, že společnost Apple bude i nadále producentem nejvýkonnějších chytrých telefonů a až na podzim letošního roku představí iPhone 15 Pro, náskok před konkurencí ještě výrazně navýší.

Podle různých spekulací bude příští iPhone používat 3nm technologii, což znamená, že se dočkáme signifikantního nárůstu výkonu, protože aktuální čip A16 Bionic, stejně jako A15 Bionic vydaný v roce 2021, stále používá 5nm výrobní proces. Očekává se, že procesor A17 Bionic bude výkonnější a o 35 % úspornější než čip použitý v iPhonu 14.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Děkujeme za zoufalý PR článek pro firmu Apple. Ale nebojte, brzy to přejde. Zaslepení fanoušci Tesly byli před nedávnem taky takoví.

  2. Tenhle článek má stejnou informační hodnotu jako by jste napsali, že Buggatti je mnohem výkonnější než Ferrarri🤷 pro většinu populace naprosto předražená zbytečná věc a dál si budou kupovat Hyundaie. Spíš v tom cítím reklamu na Apple …….

  3. Hehe, to mi pobavilo. Srovnávat hrusky s jablky. Celkový vykon ma samozřejmě lepsi Samsung. Co se týče vykonu cpu tak je apple jednička. Bohuzel se za 14 verzi phonu nedokázaly dostat na vydrz baterie jako maji androidy a donedávna neuměly jabka raw 😄 a mnoho mnoho dalšího

Comments are closed.