Balon

Čínská špionáž nad USA trvala roky. Předchozí balony úředníci pokládali za UFO, tvrdí zpráva

  • Čína vyslala nad území USA špionážní balon
  • Američané ho nakonec sestřelili

Čínský špionážní balon se vznášel na americkém nebi asi týden, než jej v sobotu sestřelila stíhačka F-22 u pobřeží Jižní Karolíny. Téhož dne americká armáda uvedla, že podobné čínské balony narušily vzdušný prostor USA v minulosti nejméně třikrát.


Nepřehlédněte: Úžasné video ukazuje, jak planety krouží kolem hvězdy vzdálené 133 světelných let od Země. Je to vůbec poprvé, co něco takového vidíme!


Balony byly považovány za UFO

Tyto incidenty se však do médií nedostaly. Ve skutečnosti trvalo nějakou dobu, než se o nich dozvěděli i nejvyšší američtí vojenští představitelé, uvádí deník The New York Times. Zčásti k tomu docházelo proto, že některá pozorování byla zpočátku klasifikována jako UAP, jak se fenoménu UFO v poslední době přezdívá.

„Balony jsou zodpovědné za mnoho nevysvětlených incidentů, které armáda v posledních letech pozorovala. Předchozí případy, stejně jako jiné nevysvětlené události, byly předány operační skupině Pentagonu pověřené vyšetřováním UFO a dalších vzdušných jevů,“ píše se v článku.

„Zpravodajské agentury během posledních dvou let zintenzivnily úsilí o nalezení vysvětlení pro mnohé z těchto incidentů, přičemž úředníci překlasifikovali některé události na čínské špionážní balóny.“

Není jasné, kdy přesně zástupci Pentagonu přišli na to, že se jednalo o čínskou špionáž. Jisté naopak je, že úředníci tuto informaci záměrně utajili, aby se o tom Čína nedozvěděla, dodávají The New York Times.

Američané zřídili speciální úřad

Americké ministerstvo obrany (DOD) se v posledních několika letech o UFO zajímá mnohem více než v minulosti. V květnu 2021 například Pentagon oznámil vytvoření speciální pracovní skupiny pro UAP.

„Hlavním cílem této organizace je odhalovat, analyzovat a katalogizovat UAP, která by mohla potenciálně představovat hrozbu pro národní bezpečnost USA, uvedli představitelé Pentagonu ve stručném prohlášení zveřejněném o několik měsíců později.

V červenci 2022 pak ministerstvo obrany vytvořilo Úřad pro řešení anomálií ve všech oblastech (All-domain Anomaly Resolution Office, AARO), který má sledovat UFO ve vesmíru, na moři, pod hladinou moře i na souši. 

Zdroj: Samueles / Pixabay, zdroj: The Space, NYT

Total
0
Shares