Elon Musk

Pokud mě rozzlobíte, vyrobím vlastní iPhone, hrozí Applu americký miliardář Elon Musk

 • Vynálezce a vizionář Elon Musk
 • Vypracoval se v hvězdu světa technologií
 • Teď naznačil, že by mohl vyrobit vlastní iPhone

Jestli si něčeho u Elona Muska můžeme být jisti, pak je to jeho kontroverzní povaha. Tento americký miliardář vyjadřoval dlouhodobě svou nespokojenost s tím, jak funguje Twitter. A jakmile vycítil příležitost, platformu odkoupil, aby ji předělal k obrazu svému. Nyní nejbohatší vynálezce varuje, že pokud ze strany technologické společnosti dojde k diskriminaci Twitteru, má připravenou odpověď – začne prodávat vlastní iPhone, či chcete-li Tesla telefon.


Nepřehlédněte: Má Západ problém? Ruské letadlo soudného dne nyní komunikuje s jadernými ponorkami


Na Twitter si nenechá sáhnout

Twitter pod vlastnictvím Elona Muska prochází dynamickým vývojem, ale změny týkající se politiky moderování příspěvků, stejně jako další významné události, donutily některé významné firmy k tomu, aby na platformě přestaly inzerovat. Do budoucna se však může stát ještě horší věc.

Poté, co svůj účet s 200 tisíci sledujícími na Twitteru zrušil Phil Schiller, bývalý marketingový manažer, který ve společnosti Apple působil více než 30 let, se začalo spekulovat, že dojde k odstranění aplikace Twitter z obchodu App Store.

Prodával plamenomety za 10 tisíc

Možných následků se však Musk neobává. Naopak říká, že se zachová jako robot Bender z Futuramy a vyrobí vlastní smartphone. Americký vizionář nezabíhá do podrobností, což napovídá, že jde jen o jedovatou poznámku, na druhou stranu to není nic, co by bylo dobré podceňovat. Musk dříve založil The Boring Company a na internetu dokonce prodával plamenomet, zdánlivě z rozmaru, ale do projektu vložil značné investice.

Elon Musk
Zdroj: Tumisu / Pixabay

Musk má peníze, moc i technologie

Vzhledem k obrovským zdrojům a týmům vývojářů, které má k dispozici, nelze šéfa společností Tesla a SpaceX podceňovat a tvrdit, že není schopen konkurenta iPhonu a populárních zařízení s Androidem vytvořit, je ryzím nepochopením toho, jak uvažuje.


Nepřehlédněte: Elon Musk najal geniálního hackera, který jako první na světě prolomil iPhone. Chce po něm, aby opravil Twitter


Není to ostatně poprvé, co se Musk zmiňuje o odvětví mobilních telefonů. Dokonce již v roce 2017 se objevily zprávy, že hodlá uvést na trh vlastní telefon. V té době se však Tesla nacházela ve finanční krizím takže tato informace měla jepičí život.

Před rokem dokonce prohlásil, že se mu nelíbí stávající dva hlavní systémy mobilních telefonů, tedy iOS a Android. Naznačil, že chce vytvořit vlastní platformu, která by je předčila a poskytla uživatelům nevídaný zážitek.

Zdroj náhledové fotografie: JD Lasica / Wikimedia Commons, zdroj: AppleInsider, IE

Total
0
Shares
1 komentář
 1. A proč ne?
  Na poli telefonu by to chtělo konkurenci jako sůl.
  To je krása demokracie.
  Záleží pak jen na uživatelích jestli budou dál používat Twitter, nebo přejdou jinam.
  Jestli by si někdy koupili telefon od Muska, nebo ne.
  Jen do toho Elone.

Comments are closed.