Počítač, malware, Windows

Nová aktualizace Windows 11 způsobuje problémy. Počítače vystaví bílé obrazovce smrti

  • V žádném případě nestahujte novou aktualizaci pro Windows 11
  • Uživatelé hlásí, že jejich počítače trápí bílá obrazovka smrti (WSoD)

Americká společnost Microsoft uvolnila novou verzi svého operačního systému Windows 11. O vydání aktualizace nazvané Moment 5 se spekulovalo delší dobu a nyní se to stalo skutečností. Lidé, kteří aktualizovali, se však dočkali několika výrazných problémů.


Nepřehlédněte: Reklamám na YouTube už lidé neuniknou. Oblíbené aplikace přestanou fungovat


Microsoft (zase) zpackal aktualizaci pro Windows 11

Windows 11, nejnovější operační systém společnosti Microsoft, vyvolává mezi uživateli i technickými nadšenci velký rozruch. Vydán byl v říjnu před třemi lety a od té doby dostává pravidelné aktualizace, které zlepšují jeho výkon a opravují případné chyby. Poslední update však způsobuje nepříjemné komplikace, upozorňuje server techRadar.

Velkým kamenem úrazu dubnové aktualizace Moment 5 je problém, že se počítač často zasekne a je třeba jej restartovat, aby se vrátil do normálního stavu. Jedná se o takzvanou bílou obrazovku smrti, méně známou obdobu modré obrazovky smrti (Blue screen of death, BSoD). O nepříjemné chybě lidé diskutují nejen pod příspěvky technologických serverů, ale i na fóru Reddit a stránkách Answers.com společnosti Microsoft.

Lidé si zároveň stěžují na kuriózní chybku, a to nemožnost aktualizaci nainstalovat. Během upgradu se některým na monitoru objevuje kód chyby zastavení – ve většině případů vidí hexadecimální řetězec 0x800705b9. Pokud jste se se stejným problémem setkali i vy, musíte počkat na další oficiální aktualizaci. Jiné řešení zatím k dispozici není.

Windows 11
Zdroj: Windows / Unsplash

Jde o dlouhodobý problém…

S aktualizacemi svého Windows 11 má Microsoft dlouhodobě problémy. V rámci březnové kumulativní aktualizace KB5034848 lidé hlásili, že jejich počítače po instalaci updatu nereagují a že operační systém čas od času zničehonic zamrzne nebo spadne do modré obrazovky smrti. Největším problémem však bylo, že počítače výrazně zpomalily, a to nejen ve hrách, ale i při běžném používání, až se prakticky vůbec nedaly používat.

Zdroj náhledové fotografie: Elisa Ventur / Unsplash, zdroj: techRadar

Total
0
Shares