Počítač, malware, Windows

Tato aktualizace Windows 11 způsobuje obrovské problémy. Počítač zpomalí tak, že je nepoužitelný

  • Aktualizace pro Windows 11 způsobuje problémy
  • Uživatelé hlásí, že jejich počítače výrazně zpomalily

Windows 11, nejnovější operační systém společnosti Microsoft, vyvolává mezi uživateli i technickými nadšenci velký rozruch. Vydán byl v říjnu před třemi lety a od té doby dostává pravidelné aktualizace, které zlepšují jeho výkon a opravují případné chyby. Jedna z posledních aktualizací však uživatelům způsobila nepříjemné komplikace, píše server Gizchina.


Nepřehlédněte: Xiaomi 14 s 4tisícovou slevou, hromadou dárků a 3letou zárukou. Ušetříte ale už jen pár dní


Microsoft zpackal aktualizaci pro Windows 11

Na nedávné volitelné aktualizaci operačního systému Windows 11 s označením KB5034848 pracovali programátoři Microsoftu několik dlouhých týdnů. Zcela vyladit software se jim ale evidentně nepodařilo. Lidé totiž po jeho instalaci hlásí závažné problémy.

Záplata KB5034848 je předběžná kumulativní aktualizace systému Windows 11, která řeší různé problémy a zavádí nové funkce. Podle Microsoftu přináší např. podporu Thunderbolt 5, tedy 80 Gb/s, a opravuje problémy související se sítěmi, zejména pak komplikace s automatickým přepínáním počítačů z mobilní sítě na Wi-Fi.

Jedná se o volitelnou aktualizaci systému Windows 11, což znamená, že se nestáhne ani nenainstaluje automaticky, ale lze ji vyvolat a nainstalovat manuálně.

Brzy po vydání aktualizace se však začala diskuzní fóra plnit stížnostmi zklamaných uživatelů. Někteří lidé hlásí, že jejich počítače po instalaci aktualizace přestávají reagovat, zatímco další tvrdí, že operační systém čas od času zničehonic zamrzne nebo spadne do modré obrazovky smrti (BSOD).

Windows 11
Zdroj: Windows / Unsplash

Počítače zpomalily

Aby toho nebo málo, během instalace aktualizace existuje i určitá pravděpodobnost výskytu chyb 0x800f0922, 0x800f0982 a 0x80070002. Ojedinělé přitom není ani selhání instalace aktualizace – když instalace dosáhne 96 %, systém zobrazí hlášku: „Aktualizaci nelze dokončit. Změny se vracejí zpět. Nevypínejte prosím počítač.“

Někteří uživatelé počítačů s Windows 11 po instalaci aktualizace navíc dostávají i chybové zprávy týkající se procesu explorer.exe.

Z výše uvedeného vyplývá, že bude přece jenom lepší, když se instalaci aktualizace KB5034848 zatím vyhnete.

Zdroj náhledové fotografie: Elisa Ventur / Unsplash, zdroj: Gizchina

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. te aktualizaci se říká SYSTÉM WINDOWS.. Vývojáři si totiž z každou další aktualizací dávají čím dát tím více práce, jak nebohým uživatelům zneprijemnit život. Přechazim kompletně na Linux, uz mne tohle štve. Abychom jako uživatelé fungovali v podstatě jako neplaceni betatesteři Mrkvosoftu a desili se toho, kdy se zase po aktualizaci system nebo nějaká důležitá součást rozsype..

  2. Je nějaké smysluplné řešení jak již nainstalovanou aktualizaci KB5034848 odebrat?

Comments are closed.