Netflix

Netflix už není největší streamovací firma na světě. První je teď podceňovaný konkurent

  • Streamovací služby dnes bojují o každého zákazníka
  • Podle nejnovějších čísel Netflix nestačí na Disney

Klasická lineární televize už dávno není in. Skoro všechny seriály, filmy nebo dokumenty, o kterých se na internetu mluví, jsou na streamovacích službách. A kdo je nesleduje, vypadává z kulturního dění. Dosud přitom platilo, že největší streamovací firmou na světě je Netflix. Ale věci ke konci roku nabraly nečekaný spád.


Nepřehlédněte: 50 tajných kódů Netflix: Jak najít a sledovat ty nejlepší skryté filmy o letošních Vánocích?


Netflix padl, největší je Disney

Disney se letos povedlo nevídané. Společnost předstihla Netflix a stala se oficiálně největší streamovací firmou na světě. V současnosti eviduje 235 milionů předplatitelů, které nasbírala na svých platformách Disney+, Hulu a ESPN. Netflix si udržel druhé místo s 223 miliony předplatitelů. Sluší se však připomenout, že pokud by se s Netflixem porovnávala pouze služba Disney+, měl by stále náskok Netflix.

V současnosti na stále nasycenějším trhu soupeří o přízeň spotřebitelů stále více platforem, jen v Česku je jich dostupných přes dvacet. Současné makroekonomické klima však snižuje možnosti lidí předplácet si měsíčně více platforem. Na tuto skutečnost v posledních týdnech reagovaly i společnosti Netflix a Disney, které zavedly nové tarify s reklamou, byť se tomuto kroku dlouhodobě bránily.

Disney+
Zdroj: FONETECH.CZ

Zájem má nastartovat tarif s reklamou

Oproti běžnému předplatnému Netflix Basic with Ads stojí „jen“ 7 dolarů (v přepočtu 170 korun), ale nabízí pouze HD kvalitu videa a zároveň také nelze seriály a filmy stahovat pro pozdější zhlédnutí. Kvůli licenčním omezením zákazníci s reklamním tarifem musí také počítat s omezenou nabídkou. No a pak je tu samotná otravná reklama…

V případě nového tarifu Disney+ je situace jiná. Společnost na to jde přímočaře a zákazníkům nedává moc na výběr. Původní předplatné zůstává v platnosti za stejné peníze, ale nově je zapleveleno reklamou. Kdo nechce za hodinu sledovat několik rušivých inzertních oken, musí si připlatit. Taková je realita v USA a brzy bude i v Česku.

Cenu stávajícího předplatného firma zvedla o přibližně 40 procent, z dosavadních 7,99 dolaru měsíčně na 10,99 dolaru, případně 109,99 dolaru ročně (to činí zhruba 270 korun včetně DPH měsíčně, respektive 2 700 korun ročně).

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: Verdict

Total
0
Shares
8 komentářů
  1. Spoustu lidí nalákal Disney+ na akci s levnější cenou při spuštění. Ale po půl roce mě zatím nepřesvědčil,i že budu dál Disney+ platit stále. Naopak HBO Max co ze začátku bylo málo obsahu se rozjelo. Uvidíme jak to budou lidé obnovovat v létě. Zatím za mě to vypadá na zrušení Disney+ a obnovení HBO Max a druhou službu uvidím jestli se rozhodnu v létě pro Netflix, Voyo, Prime….

  2. Tak já to mám teda naprosto obráceně. Hbo zatím teda pěkná slabota a k tomu jsem dneska četl že některé tituly z Maxu zmizí jako např. Westworld, vychování vlky a další. Jsem člověk co si plati víc služeb najednou, ale v poslední době koukám vic teda na Disney+ jak na Max.

  3. Vyzkoušel jsem všechny streamovací služby u nás a jediné co teď občas pustím je Skylink . Všude stejné sračky a za to platit fakt nebudu ! Koukat v nových seriálech povinně na úchylné a nemocné exoty opravdu nebudu .

    1. Co myslíte pod těma “úchylnými a nemocnými exoty”? Jedině co mě napadá, že by mohl mít klasický dementní Čecháček je homosexualita což opravdu není nemoc. Světová zdravotnická organizace (WHO) ji ze seznamu nemocí vyškrtla v roce 1990. Chcete vy jako očividně člověk co na to nemá vzdělání tvrdit opak toho co říkají vědci co na to dané vzdělání mají? Také proč vám to tak vadí? Já jako homosexuál se musím dívat na heterosexualitu v snad každém seriálu a vůbec mi to nevadí.

  4. Takže k tématu streamování KODI + webshare a mám všechno za 600,- ročně. A k tématu LGBT apod. Hele jako nic proti ať si každý strká co chce kam chce, ale proč se musí v rámci nějaké propagace prznit role a povině musí být v každém seriálu nebo filmu transka, buzna, černoch, žluťák, nebo něco podobného navzdory tomu že v prostředí třeba nemají naprosto co dělat nebo v knižní předloze nemají žádnou oporu. A může si říkat kdo chce co chce a i když za to daná menšina nemůže, že se tak narodili je to omyl ! A tohle ujeté vnucování pseudo rovnoprávnosti na každém kroku je totálně mimo.a kdyby nebyli Vaší rodiče normální heteráci asi těžko by jste tu mohl blábolit o tom jak je svět nefér A JAK TO MATE BLBÝ ZE SE MUSÍTE NA KAŽDÉM KROKU KOUKAT NA HETERÁKY

  5. No já mám zatím do konce měsíce i HBO i Netflix i Disney + a uvidím po novém roce jestli budu mít furt všechny za mě zatím podrzim asi Netflix zatím mi totiž nabídnul víc obsahu co mě zajímá než ostatní služby. Ty druhé jsou lepší snad jen proto že mají více českého dabingu pro mě plus k vůli malému dítěti.

Comments are closed.