Netflix

Nejlevnější Netflix s reklamou nefunguje milionům lidí. Služba se k problému nevyjadřuje a dělá mrtvého brouka

  • Netflix zavedl levnější tarif s inzercí
  • Ne na všech zařízeních ovšem funguje

Netflix začátkem listopadu spustil službu s reklamou Basic with Ads. Nejlevnější tarif je dostupný v Austrálii, USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku, Brazílii, Francii, Německu, Itálii, Japonsku, Jižní Koreji a Španělsku. V další vlně by mělo dojít na další země, včetně České republiky a Slovenska.


Nepřehlédněte: Budoucnost lidstva? Plovoucí město ve tvaru želvy pojme 60 000 lidí a nevytváří žádný odpad


Netflix s reklamou

Omezení v novém předplatném je hned celá řada. Z licenčních důvodů nejsou v rámci tarifu k dispozici některé filmy a seriály. Předplatné s reklamou také degraduje rozlišení obrazu jen na 720p. Další problém? Málo se o tom ví, ale tarif Basic with Ads nefunguje na několika populárních zařízeních.

Lidé hlásí, že streamování na Netflixu s předplatným Basic with Ads není možné prostřednictvím starších Chromecastů (nový model s Google TV vše zvládá). A smůlu mají také majitelé Apple TV – alespoň prozatím, protože server 9to5Mac tvrdí, že s podporou vývojáři streamovací služby do budoucna počítají.

Nový nejlevnější Netflix nespustíte ani PlayStationu 3, konzoli, kterou jako multimediální centrum stále používají miliony lidí. Není jasné, proč všechna tato zařízení s novým předplatným nefungují. Zástupci společnosti se k problémům s kompatibilitou zatím oficiálně nevyjádřili.

Netflix
Zdroj: mohamed_hassa / Pixabay

Omezení je několik, radost neudělají

Připomeňme, že nové předplatné je dostupné od 3. listopadu za cenu 6,99 dolaru (tedy necelých 176 korun). Lidem, kteří si ho zvolí, se během jedné hodiny sledování zobrazí čtyři až pět minut reklam; jedna obvykle trvá 15 až 30 sekund.

Inzerce paradoxně možná ale není tím největším problémem. Kdo rád sleduje Netflix na cestách, třeba na notebooku nebo na mobilu, musí se připravit na pořádné zklamání. Levný tarif neumí stahovat pořady do úložiště zařízení pro přístup bez internetu. To znamená, že pokud chtějí uživatelé nějaké pořady sledovat, musí být neustále připojeni k Wi-Fi či mobilnímu internetu.

Zdroj náhledové fotografie: Tumisu / Pixabay, zdroj: The Sun

Total
0
Shares