Netflix

Používat Netflix s reklamou je za trest! Chybí všechny populární seriály a filmy, ale průšvihů je mnohem víc

  • Netflix zavedl levnější tarif s inzercí
  • Stojí však za avizované kompromisy?

Snaha společnosti Netflix, aby uživatelé raději přešli na nejlevnější tarif s reklamou a nebyli závislí na kamarádech, kteří jim půjčují účet, možná vyjde vniveč. Uživatelé totiž zjistili, že v rámci nového předplatného přijdete o spoustu kvalitního obsahu – chybí populární seriály a filmy.


Nepřehlédněte: iPhone trápí mysteriózní chyba. Stačí napsat nesprávné slovo a telefon nefunguje, jak má


Lidé milují reklamy. Opravdu?

Po letech, kdy Netflix tvrdošíjně sliboval, že do své služby nikdy nezařadí reklamy, spustil začátkem listopadu ve Spojených státech a dalších zemích svůj vůbec nejlevnější tarif založený na inzerci.

Předplatné má ke službě oficiálně připoutat všechny ty, kteří Netflix již využívají, ale jdou na to oklikou – půjčují si účet kamaráda nebo někoho z rodiny.

Snaze ušetřit se ale nikdo nemůže divit, a to ani vysoce postavení zaměstnanci streamovací společnosti. Netflix Premium je drahý, stojí 319 korun.

Netflix
Zdroj: Glenn Carstens-Peters / Unsplash

Netflix toho zablokoval hodně

Východiskem má být nejlevnější předplatné Basic with Ads s inzercí. Netflix už dopředu avizoval, že kvůli licenčním omezením nebudou v novém tarifu dostupné některé filmy a seriály. Po několika týdnech, kdy je tarif v nabídce, víme, že nabídka je osekaná možná až příliš, dalo by se říct až na dřeň. Nedostupné jsou seriály The Office, Suits (Kravaťáci), House of Cards (Dům z karet), Brooklyn Nine-Nine, Superstore, The Good Place (Dobré místo) nebo Homeland (Ve jménu vlasti).

Vyplatí se?

Mezi filmy zvučných jmen, které chybí, patří Vlk z Wall Street, Padesát odstínů šedi a Hanebný pancharti. Nedostupné jsou také slavné filmové série jako Hobit, Hunger Games a America Pie. Kromě toho, že není k dispozici část prvotřídního obsahu, je dalším velkým omezením samotná reklama. Netflix uvádí, že diváci mohou očekávat v průměru asi čtyři minuty reklam za hodinu. Další změnou oproti standardnímu tarifu je možnost sledovat obsah maximálně v rozlišení 720p a to, že účet můžete používat vždy jen na jedné obrazovce/zařízení.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Pokud by to takto bylo ZADARMO tak ok, pohoda.

    Ale platit za takovou sluzbu osekanou, narvanou reklamou skrz na skrz je skoro hřích a hloupost.

Comments are closed.