Netflix

Netflix, jak ho známe, definitivně končí. Příští rok zpoplatní sdílení účtů mezi uživateli

 • Netflix už nikdy nebude takový jako dřív
 • Chystá se zpoplatnit sdílení účtů mezi uživateli

Zdá se, že uživatelé, kteří si na Netflixu půjčují účet, aby ušetřili, to mají spočítané. Z dokumentu streamovací společnosti vyplývá, že příští rok bude sdílení účtu zpoplatněno. Zpráva tvrdí, že vedení firmy přišlo s promyšleným plánem, jak sdílení zpeněžit.


Nepřehlédněte: Natočili cestovatelku v čase? Žena v Chaplinově filmu z roku 1928 údajně drží mobilní telefon!


Netflix si došlápne na uživatele

Netflix již ohlásil změny v oblasti sdílení hesel v některých zemích, včetně Argentiny a Hondurasu, aby zjistil, jak na omezení zareagují předplatitelé. Až ho zavede celosvětově, má v plánu od uživatelů sdílejících hesla vybírat dodatečný poplatek ve výši několika dolarů, píše server Gamespot.

Podle statistik hesla na Netflixu sdílí asi 100 milionů lidí, takže výběr pár dolarů od každého z nich přinese společnosti pohádkové peníze. Celosvětově má služba 223 milionů předplatitelů, přesto její finanční situace není v poslední době příliš dobrá a toto je údajně jeden ze způsobů, jak neradostnou situaci změnit.

Další podrobnosti na veřejnost již bohužel neunikly. Takže netušíme, kolik sdílení přihlašovacích údajů bude stát. Stejně tak nevíme, jak chce Netflix solidaritě mezi lidmi vlastně zabránit. Napadá nás, že možná bude sledovat z jakých zařízení, míst a IP adres se uživatelé ke službě přihlašují a na základě algoritmu pak vyhodnotí, že dochází k něčemu, co je proti pravidlům.

Netflix
Zdroj: Tumisu / Pixabay

Levný tarif zaplevelený reklamou

Netflix v posledních týdnech prochází bouřlivými změnami. Po letech, kdy tvrdošíjně sliboval, že do své služby nikdy nezařadí reklamy, spustil začátkem listopadu ve Spojených státech a dalších zemích svůj vůbec nejlevnější tarif založený na inzerci.

Po několika týdnech víme, že je osekaný možná až příliš, dalo by se říct až na dřeň. Nedostupné jsou např. seriály The Office, Suits (Kravaťáci), House of Cards (Dům z karet), Brooklyn Nine-Nine, Superstore, The Good Place (Dobré místo) nebo Homeland (Ve jménu vlasti). Další změnou oproti standardnímu tarifu je možnost sledovat obsah maximálně v rozlišení 720p a to, že účet lze používat vždy jen na jedné obrazovce/zařízení.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: Gamespot

Total
0
Shares
14 komentářů
 1. Zajímalo by mě, jak se pak podle jejich metodiky dostane jeden a ten samý uživatel na Netlix v práci, doma, na mobilu na datech a třeba na dovolené, aniž by platil navíc, protože IP adresu tam bude mít jinou.

  1. Nijak, běžný užívatel se na to … , a zruší účet tak jar jsem to už provedl já.

 2. ID přístroje , MAC adresa zařízení a další metody.

 3. Misto aby udelali solo ucet za 1/4 ceny plneho pro jednoho účastníka, tak trestaji samotne lidi. A tak jsou otevreni na všechno.

 4. Běžně se přihlašují na několika různých wi-fi sítích a pak mobilních sítích a to v různých městech. Pokud po mě za to budou chtít další peníze, tak účet ruším.

  1. Tak pokud bude pokaždé připojeno jen jedno zařízení, tak by nemusel být problém.

 5. Já nechápu to sdílení.Ty tři stovky v HD kvalitě nikoho nezabijou.

  1. No když máš více služeb, tak Netflix z toho vychází nejdražší a zase taková pecka to neni

 6. Ve vší účtě, už tak to bylo nudné kvůli titulkum snad v každém filmu, kde nebyl český dabing, takže děkuji, ale už nechci.

 7. Nejdražší streamovací platforma nenabízí žádné zvýhodněné roční předplatné, upadá o ní zájem. Za Disney+, HBOmax a Amazon prime dá dokupy člověk nižší částku, než za nejvyšší tarif Netflixu a je nenapadne nic jiného, než řešit jakým způsobem obrat více stávající uživatele, leč některé přes sdílené účty, než aby se inspirovali u konkurence a třeba to přilákalo nové uživatele.

 8. To chci vidět,mám čtyři zařízení a bude to jako u O2?Kdo chce tarif s reklama,tak ať si to užije…

 9. Je to zlodějna.
  Platím extra abych měl 4 profily platím. Jestli tam mám rodinu,nebo mám puštěné 4 přístroje najednou… Jaký je v tom rozdíl?
  Podle mě je to z jejích strany tak nebo tak nedodržení smlouvy.

 10. Já myslím, že budou sami proti sobě. Většina streamovacích tv toto neřeší, tak nechápu, že zrovna Netflix jo. Když do toho bude rýpat, tak paradoxně mu spíš můžou platící zákazníci spíš ubýt. Už jenom proto, že je velká konkurence a taky hlavně proto, že to lidi mají hlavně díky toho, že se o poplatek rozdělí. Když to bude must platit člověk sám, protože to ti sdílení nebudou chtít platit, tak to zruší taky a nebudou mít nic. Zas tak neodolatelné to není.

Comments are closed.