Telefon, iPhone

Natočili cestovatelku v čase? Žena v Chaplinově filmu z roku 1928 údajně drží mobilní telefon!

 • Další údajný důkaz o cestování časem
 • Na 94 let starém videu je prý vidět mobil

Příznivci cestování v čase zbystřete. Na sociálních sítích koluje video z Chaplinova filmu z roku 1928, ve kterém se objeví zvláštně oblečená žena, která drží jakýsi předmět a mluví do něj. Někteří lidé věří, že se jedná o mobilní telefon, zatímco jiní si myslí, že jde o naslouchátko, které si pouze žena rovná v uchu.


Nepřehlédněte: Mořská větrná turbína vyrobila za 24 hodin rekordních 359 MWh elektřiny. Má supervrtule velké jako mrakodrap


Důkaz o cestování časem?

Cestování v čase je jedním z nejpopulárnějších fenoménů v rámci sci-fi. Dá se uskutečnit? Mnozí jsou přesvědčeni, že ano a odvolávají se na různé důkazy. Jedním z nich má být film z roku 1928.

Žena, která se objevila na záběrech z dobového filmu, který dokumentoval natáčení snímku Cirkus, drží u ucha něco, co fascinuje internet. V této souvislosti se okamžitě objevilo mnoho spekulací. Opravdu telefonovala, nebo se jen neškodně drbala za uchem?

Drží žena v ruce telefon?

George Clark, který je jedním z největších fanoušků Charlieho Chaplina a inkriminované pasáže si všiml, video po chvíli váhání na internet, kde – jak možná ani sám zpočátku netušil, vyvolalo bouřlivou diskuzi. Komentovaly ho dokonce slavné osobnosti jako bavič Jay Leno nebo Russel Howard. „Jediné vysvětlení, které mám… je, že se jedná o cestovatelku časem,“ říká Clarke. Chaplinův němý film měl premiéru v roce 1928, tedy v době, kdy chytré telefony ještě neexistovaly.

Ne všichni jsou však nakloněni konspiračním teoriím. Někteří komentující si myslí, že má žena v uchu naslouchátko. Jenže tato hypotéza má jeden háček. Na záběrech je vidět, jak zastavuje a s někým hovoří, i když kolem ní nikdo není, což nedává vůbec žádný smysl, a tak naděje příznivců fenoménu cestování v čase žije dál.

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: CNBC, RM

Total
32
Shares
9 komentářů
 1. No jen tak pro zajímavost jak by mohla telefonovat když nebyla žádná síť která by umožňovala to že by se šlo dovolat někomu jinému. Takže jakákoliv hipoteza že drži telefon a telefonuje je úplně blbost protože by musely ti cestovatel časem být připojeni k mobilní síti. Teď vám je telefon taky k ničemu pokud se ocitnete někde kde není signál.

  1. Naprosto souhlasím s panem Davidem.S kým by si dotyčná mohla volat pokud v té době neexistovaly sítě a nikdo jiný v té době mobil neměl?Zřejmě si zavolala z minulosti do budoucnosti 🤔😂😂V poslední době se velmi rozrostly debaty o volajících z minulosti, nejspíš nový druh zábavy a zkoušky naší inteligence 😊

 2. Je pravda, že mobilní síť, jak známé, když není signál se nedovoláme. Na druhou stranu naslouchátko, případně
  úprava náušnic bych také vyloučil.
  Podívejte se, že při pohledu jak má prsty, jakoby opravdu držela podobný předmět mobilu.

 3. Nebo taky třeba viděla že tam natáčej a styděla se,proto si zakrývala obličej??

 4. Taky by bylo možné, že technická podpora pro cestovatele časem z budoucna vybudovala BTS na strategických místech a časech. Tehdy by takovou techniku neodhalili, takže nevidím problém. A v pozdější době to pak demontovali a odtransportovali.

Comments are closed.