Apple

Nekompromisní Apple! „Jestli jsme vám smazali aplikaci, je to váš problém,“ vzkazuje

 • Apple se odhodlal k novému kroku
 • Posvítil si na postarší aplikace
 • Vývojáři dostali nůž na krk

Jak jsme vás před pár dny informovali, Apple se odhodlal k dalšímu kroku v rámci bezpečnějších zítřků. Z tohoto důvodu se zaměřil na postarší aplikace a ty, jež nebyly po nějakou dobu aktualizovány (většinou data staršího dvou let), smazal.

Apple si nebere servítky

Nutno dodat, že vývojáři byli s předstihem informování a dostali lhůtu 30 dní na potřebné korekce. „Jabko“ totiž tvrdí, že v zájmu bezpečnosti a kladeného důrazu na ochranu soukromí chce zajistit pravidelnost v rámci režimu up-to-date.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous napadli firmu, která kryje špiony ruské tajné služby FSB. Váš čas vypršel, neberou si servítky


Nezájem! Jak nově informuje The Verge, Apple o tom odmítá diskutovat. Dokonce se prý nechat slyšet, že tahle je věc je na vývojářích. Buď se této politice přizpůsobí nebo mají utrum.

Vývojáři to nechápou

Ti však oponují, že většina těchto aplikací (zejména her) jsou zkrátka hotová a uzavřená díla a tak je potřeba je brát. Bohužel, nářky jim nejsou nic platné.

Apple jim však nabídl kompromis a prodloužil lhůtu ze 30 na 90 dní. Ale tím to hasne. Ozývají se hlasy, že jde o plivanec do tváře. Co si o tom myslíte vy?

Zdroj náhledové fotografie: Zdroj: Laurenz Heymann, Unsplash

Total
0
Shares
9 komentářů
 1. Myslím že je to docela jedno. Apple má stejně jako Tesla skalní fanoušky které nerozhází ani arogantní přístup nebo házení klacků zákazníkům pod nohy. Apple je na tom v podstat ještě lépe než Tesla, protože zatímco Teslu si většina fanoušků dovolit nemůže, Apple je dostupný prakticky pro každého. Stačí se rozhlédnout a čím větší nula, tím má v ruce novější iPhone a díky bohu je na světě nul opravdu hodně. V každém případě jsem zrovna minulý týden při poklesu akcie Applu přikoupil a kvůli tomuhle je prodávat nebudu.

  1. Vy hodnotíte člověka podle toho, jaký telefon používá..?

  2. Hehe, víceméně ano. A když takovou nulu na ty problémy upozorníte (včetně technických, ktré má přímo před očima a musí je řešit), ještě se nafoukne a bude o to víc tvrdit jak je to vlastně skvělý 🙂

 2. Hry mě fakt neberou, ale uživatelské aplikace typu statistických výpočtů, kalkulaček objektů, výukové aplikace atd. Potom, co jsem takto přišel o přístup na výukovou aplikaci, která byla fakt skvělá a za kterou jsem vypláznul 2500,-, tak už se podobným nákupům vyhýbám.

 3. Konečne nekdo kdo tu bezpecnost bere opravdu vazne. Jsem tak rad ze mam jabko.

  1. Jinak řečeno… Jsem rád že můžu dát nesmyslně velký peníze za technologii která je již stará a jsem spokojen že cokoliv chci si musím opět připlatit.

 4. It’s just Apple being Apple. Vždycky kašlali na všechny, uživatele obzvlášť, takže na tomhle není nic překvapivého. Podle mě není cílem bezpečnost, ale potřeba zbavit se aplikací které jedou bez problémů na starších telefonech. Ať si každý koupí nový. Všechno co začíná na i- je cool. Jako například I-phone, I-pad, I-diot…

 5. Naprosto v pořádku. Plno věci nefukcnich a stále si tikají o prachy často ani nejde vrátit peníze protoze aplikace nemá možnost “na zkousku “ pokud se někdo o svoje produkty nezajímá a neinovuje tak ma smůlu. Ale tak co ze jo kasirovat za nefukcni věc je přece dobra věc ……. .

 6. Nevím co hrotíte. Pokud je aplikace živá – tzn vývojář existuje nic mu nebrání vydat byť i symbolický update kde se kromě čísla verze nic nezmění . Nikdo ho nenutí tu aplikaci výrazně měnit. Applu jde o to vyfiltrovat mrtvé aplikace o které se nikdo nestará. Ono telefony se postupně objměňují a co šlo na IOS verzi například 7 už může mít nějaký problém s verzí 11 apod. Proto je třeba aby i tzv. hotové aplikace čas od času někdo zkontrolovat jestli na nové verzi není nějaký problém.
  Takto vývojáře buď apple donutí to kontrolovat alespon jednou za dva roky nebo je prostě smázne jako neaktuální. Lepší jak kdyby ve storu byl nějaký balast který nepůjde spustit apod.

Comments are closed.