Apple

Apple se totálně zbláznil! V App Storu rozpoutal čistku, která nakrkla vývojáře

  • Apple se odhodlal k novému kroku
  • Posvítil si na postarší aplikace
  • Vývojáři dostali nůž na krk

Apple a Google, dva odvěcí rivalové, dvě dominantní mobilní platformy, dva doposud odlišné přístupy (to už není pravda), dva pohledy na ochranu soukromí, jeden postoj vůči vlastním obchodům s aplikacemi.

Apple dává 30 dní

A když už je o tom řeč, pojďme si říct pár slov o App Storu. V něm totiž ikonická značka z Cupertina nově rozpoutala takovou menší razii. Tu má na svědomí nová politika firmy ve stylu „pravidelně a bezpečně“, informuje The Verge.

O čem je řeč? Prostě a jasně se Apple zaměřil na postarší aplikace, které nebyly po nějakou dobu vývojáři aktualizovaný (většinou data staršího dvou let). Ti to však nesou velmi nelibě a jejich argumentace, že je tohle chování přes čáru, je vlastně celkem logická.


Nepřehlédněte: Xiaomi POCO F4 GT bude nadupaná herní mašina za pusu. O telefonu víme vše


Vývojáři to vidí jinak

„Jabko“ totiž tvrdí, že v zájmu bezpečnosti a kladeného důrazu na ochranu soukromí chce zajistit pravidelnost v rámci režimu up-to-date. Vývojáři však oponují, že většina těchto aplikací (zejména her) jsou zkrátka hotová a uzavřená díla a tak je potřeba je brát.

Jestliže prý není překážkou podpora, kompatibilita nebo hardwarové nároky, nevidí důvod, proč by měli do programu zasahovat a kvůli Applu aktualizovat, jak hromadně avizují na Twitteru. Takže, kdo má pravdu, co myslíte?

Zdroj náhledové fotografie: Zdroj: Laurenz Heymann, Unsplash

Total
0
Shares