Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous napadli firmu, která kryje špiony ruské tajné služby FSB. Váš čas vypršel, neberou si servítky

  • Anonymous jsou ve výborné formě!
  • Nově oznámili, že napadli firmu, která kryje agenty FSB
  • Data ukradli, zálohy smazali. Gamer over.

Anonymous vyhlásili na konci února Rusku kybernetickou válku, hackeři tak reagovali na invazi ozbrojených sil na Ukrajinu. Od té doby se jim podařilo úspěšně napadnout již desetitisíce důležitých ruských cílů. Teď znovu udeřili a je to velké! Sakra velké! Ovládli totiž platformu zastřešující ruské špióny.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous vzkazují ruskému Gazpromu: Odpojili jste Bulharsko a Polsko? Teď my odpojíme vás, jste náš největší cíl


Anonymous jsou ve válce

Hnutí Anonymous má další parádní zářez na pažbě, když se mu podařilo nabourat počítačové systémy společnosti CoprMSP, která sice nabízí své služby podnikatelům, ve skutečnosti ale slouží jako krytí pro ruské agenty FSB.

Za úspěšným útokem na počítačovou infrastrukturu stojí skupina Battalion 65 (někdy také NB65). Pokud si pamatujete, jsou to právě tito hackeři, kteří už dříve napadli systémy vesmírné agentury Roskosmos, kvůli čemuž Rusové ztratili kontrolu nad špionážními satelity.

Dalším velkým úspěchem NB65 bylo hacknutí banky Petersburg Social Commercial Bank JSC, kterou hojně využívají ruští oligarchové. Úsměvné je, že Anonymous nadále operují v systémech peněžního ústavu, administrátoři je stále nedokázali odstřihnout. A protože mají smysl pro humor, s klienty ve volné chvíli komunikují pomocí chatu.

Data ukradli, zálohy smazali

Ze serverů CoprMSP Anonymous získali statisíce e-mailů. Celkem mají k dispozici více než 669 gigabajtů citlivých dat, jak informovali na Twitteru. Vše bude přitom brzy volně ke stažení prostřednictvím webového projektu Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets), kde jsou publikovány uniklé soubory pravidelně. Zatím hackeři vydali jen zlomek z ukradených dokumentů: 9 GB je k dispozici na úložišti MEGA. Pikantní je, že NB65 tvrdí, že vymazali všechna stávající data na serverech a smazali všechny zálohy. Společnost CoprMSP je tak mimo hru a zůstaly jí maximálně oči pro pláč.

Anonymous vs Rusko

Anonymous vedou s Ruskem kvůli jeho vpádu na Ukrajinu drsnou kybernetickou válku, napadají ruské servery a nabourávají vysílání ruských médií. Nejsou v tom ale sami. Na straně Ukrajiny jsou i další slavná hackerská uskupení.

Že Rusové zažívají nefalšované kybernetické inferno dokazuje nejnovější analýza webu surfshark.com, což je největší VPN služba. Podle publikovaných dat se Rusko v prvním kvartálu letošního roku stalo nejčastěji hackovanou zemí na světě. Konkrétně hovoříme o úniku dat 3,55 milionu uživatelů.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares