Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous vzkazují ruskému Gazpromu: Odpojili jste Bulharsko a Polsko? Teď my odpojíme vás, jste náš největší cíl

 • Hackeři situaci mezi Ruskem a západem pečlivě sledují
 • Gazpromu slibují krutou pomstu: „Nakreslili jste si na záda terč,“ vyhrožují

Ruský plynárenský podnik Gazprom ve středu ráno přerušil dodávky plynu do Polska a Bulharska, což pochopitelně neušlo ani Anonymous. Hackeři celou situaci bedlivě sledují a slibují Gazpromu krutou pomstu: „Nakreslili jste si na záda terč,“ vyhrožují největšímu exportéru zemního plynu na světě.


Nepřehlédněte: Rusové se vrátí do doby sovětských digiher. Plánují spustit výrobu vlastních procesorů


Konflikt mezi Ruskem a Západem se dostává do nové roviny. Rusové zjevně zkouší, zda někomu povolí nervy. Včera ráno společnost Gazprom zcela zastavila dodávky plynu do Polska a Bulharska. Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že místní plynárenské podniky odmítly za plyn platit v rublech, jak Moskva požaduje. Situace není lhostejná ani haktivistickému hnutí Anonymous. Hackeři jsou v rámci zuřící kyberválky na straně napadené Ukrajiny a během posledních dvou měsíců podnikli tisíce útoků na ruské i běloruské cíle.

Anonymous si srovnali priority

V polovině dubna oznámili, že se jim podařilo zaútočit na počítačové systémy dceřiné společnosti Gazpromu Linde Engineering, která se specializuje na projektování zařízení pro plynárenský a ropný průmysl. Celkově se jim podařilo získat 728 GB dat z této firmy, respektive 768 000 e-mailových zpráv, jak později dodali.

V nadcházejících dnech se hackeři chtějí zaměřit na samotný Gazprom a útokům na tohoto exportéra zemního plynu chtějí přikládat zvláštní význam. „Právě jste si nakreslili na svá záda ještě větší terč,“ napsali na jednom ze svých profilů na sociální službě Twitter. Následující dny tak slibují pořádné vzrůšo.

FSB, banky nebo Roskosmos, nikdo nemá šanci

Slova Anonymous není radno podceňovat, hackeři v uplynulých týdnech dokázali, co všechno umí. Ukradli například data z banky PSCB Bank JSC, kterou, jak známo, využívají oligarchové napojení na Kreml. Hackli také více než 1,1 milionu e-mailů od ALET, ruského celního makléře pro společnosti působící v palivovém a energetickém průmysl.

Pomyslný jackpot se jim pak podařilo trefit ve chvíli, kdy uveřejnili přes 600 jmen důstojníků FSB a za zmínku stojí i kybernetický útok na společnost GUOV, která aktivně spolupracuje s ruským ministerstvem obrany nebo krádež více než 250 000 e-mailů (130 GB dat) z investiční společnosti Worldwide Invest.

Aktivní v rámci Anonymous je zejména skupina Battalion 65 (NB65), které se krátce po ruské invazi povedlo odstavit satelity vesmírné agentury Roskosmos.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares
28 komentářů
 1. To je všechno pěkné. Ale takovéto a podobné pošťuchování musí být provázeno pořádnou ránou do huby.

 2. Ale , vylézt z anonymity to néé. To by jste plakali a strachy se pokáleli.

  1. We are anonymous
   We are legion
   We don’t forgive
   We don’t forget
   Expect us, Jaroslave

 3. Chudáci americké 🤣 na víc se nemůžou, jsou to jen nuly a trosky.

  1. Jak může člověk v 5 písmenech 6 chyb nechápu . Ale to je holt úděl slabomyslných jedinců . Pro ubožáka jsou to Američani pro člověka co se vyzná v dnešním dění jsou to lidé po celém světě ty chudáku 😀 Takhle omezený jedinec tady bude psát o nulách q troskách ? <— NULA A TROSKA. Jsi tady pouze Ty neznalý nymande .

   1. No, než něco napíšeš o gramatice, tak si svůj příspěvek po sobě přečti a pak teprve odešli… jinak bys mohl vypadat jako blbec sám…

  2. Ty jsi se nezmohl vyjít ani základní školu , jak koukám .

  3. zato vy statečně podporujete invazi a vůbec nejste mentální nula a troska

 4. Ukázali se jako celkem úspěšní. Tak i tentokrát se jim jistě něco povede.

  1. Jerry ty jsi ale ruská guma,panebože takové chytré kecy. Zalez do ruska ty trolle 😂

 5. Vybarvil se celý slavný anonymous, kde byli když probíhal koronateror? Je vidět za koho kopou, za prostý lid to opravdu není, jsou to jen loutky DEEP STATE.

 6. Borci ti co tu píšou o američanech, vůbec nevíte co je skupina ANONYMOUS, jsou po celém světě jako např třeba v rusku, i u nás 🙂 jakákoliv národnost

 7. Takový idioti patří do kriminálu a ne je oslavovat jako hrdiny. Je jedno komu a to dělají jednou se otočí vždy zady proti vám!!!

 8. Nemyslím, že ty útoky jsou dobrý nápad. Ty dceřinné firmy živí i západní zaměstnance. Útok na plynovou infrastrukturu to je jako střílet se do vlastní nohy. Tyhle všechny blbůstky provokují kybernetické akce a reakce. A to může být na obou stranách, jaderné elektrárny, nemocnice, jakékoliv sítě, a možná i rakety.

 9. Konečně se Anonymous odkopali, roky jsem nevěděl kam je zařadit. Pravděpodobně je to finanční skupina úzce spolupracující s globalisty. Takže agenda NWO jim nebude cizí. Vždycky jsem si myslel, že jsou to “naši”. Ne, nejsou. Jsou to nepřátelé….

 10. No, jsou pouze dvě možnosti. Buď jsou Anonymous tak hloupí a nebo jde o jakési teatrální zviditelňování se bez ohledu na faktický stav věcí. Rusko totiž plyn neuzavřelo. Naopak. Bulharsko a Polsko odmítly platit za plyn na účty Gazprombanky a obě země samy smlouvy vypověděly!! V té chvíli samozřejmě Rusko ponížilo dodávky o ten jejich podíl. Do Polska samozřejmě plyn normálně proudí, protože je tranzitní zemí plynu do Německa. Jen z něj Poláci už nesmí nic odebírat. Takže pokud Anonymous nějak “shodí” dodávky v plynovodu přes Polsko, dostanou se do přímého konfliktu s Německem, které se ocitne bez plynu.

  1. nemáte přesné informace nebo je to záměr, ale Polsko a Bulharsko odmítli platit za plyn v rublech, protože to neodpovídá uzavřeným smlouvám a nechtěli přistoupit na putinovo vydírání

   1. A vy zřejmě neumíte číst, protože já říkám naprosto to samé co vy. Polsko a Bulharsko odmítly platit na účet Gazprombanky (platba by probíhala v eurech a teprve banka by je směnila za rubly) a vypověděly smlouvu. Proto byly dodávky plynu přes Polsko poníženy, ale stále probíhají. Které to konkrétně máte na mysli ty mé “nepřesné informace”? Máte ještě nějakou další naprosto zbytečnou poznámku?

   2. P.S. A jediný kdo zde má ty “nepřesné informace” jste evidentně vy. Platby by totiž neprobíhaly v rublech jak vy píšete, ale v eurech na účet Gazprombanky a ta by teprve tato eura směnila na rubly, které by poté převedla na účet určené banky v Rusku. Než něco začnete komentovat, tak si o tom nejdříve něco přečtěte ať jste aspoň zhruba v obraze.

Comments are closed.