UFO, UAP

Navštěvují nás mimozemšťané? Američané prý získali hned několik vesmírných plavidel

 • Navštěvují naši planetu jiné civilizace?
 • Výpověď člena týmu, který pracoval na analýzách UFO, přináší zásadní zvrat
 • Muž vypověděl, že USA mají k dispozici hned několik vesmírných lodí

Bývalý pracovník zpravodajských služeb předstoupil před Kongres, kde vypověděl, že americká vláda vlastní „neporušené létající prostředky nelidského původu“. Šestatřicetiletý David Charles Grusch je válečný veterán, který o svých odhaleních hovořil s redaktory časopisu The Debrief.


Nepřehlédněte: Nadšenec vyrobil fotoaparát s umělou inteligencí, který nemá objektiv. Jak funguje?


Mimozemské lodě?

Pozorování UFO, či chcete-li neidentifikovaných anomálních jevů (UAP), vzbuzuje zvědavost široké veřejnosti celá desetiletí. Dříve tyto události zůstávaly nezdokumentované, ale díky všudypřítomnosti moderních technologií v každodenním lidském životě je nyní snazší záznamy o UFO získávat i od běžných lidí – stačí na to jen chytrý telefon, který lidé nosí po kapsách a kabelkách.

Svědkem jevů, které zdánlivě nemají žádné vysvětlení, je dlouhodobě i americká armáda. Případy takových incidentů – jako např. slavné video s objektem, pro který se později vžil název Tic Tac – se v minulosti staly velmi populární, avšak politika nekomentování ze strany americké vlády často nepřímo podporovala různé konspirační teorie o návštěvách mimozemšťanů.

Ačkoli vláda Spojených států o podobných událostech většinou mlčí, vytvoření Úřadu pro řešení anomálií ve všech oblastech (All-domain Anomaly Resolution Office) ministerstvem obrany vyvolalo naději, že dojde k určité transparentnosti ve sdílení informací. Ve zprávě zveřejněné v loňském roce se uvádí, že úřad analyzoval stovky nahlášených pozorovaní UFO, ale nenašel žádné důkazy o mimozemské aktivitě. Výpověď člena týmu, který na těchto analýzách pracoval, přináší zásadní zvrat.

Kdo je David Grusch?

Grusch sloužil jako důstojník americké armády v Afghánistánu a je veteránem Národní geoprostorové zpravodajské agentury (NGA) a Národního průzkumného úřadu (NRO), uvádí The Debrief.

V letech 2019 až 2021 byl zástupcem NRO v pracovní skupině pro neidentifikované letecké jevy a v roce 2022 působil jako spoluvedoucí oddělení NGA pro analýzu UAP (UFO). Na rozdíl od různých konspiračních teoretiků měl přístup k utajovaným informacím a byl členem týmu, který se snažil pozorování UAP objasnit.

Ve vesmíru prý nejsme sami

Grusch tvrdí, že americká vláda, její spojenci a zbrojařské firmy po desetiletí provádějí reverzní inženýrství nalezených fragmentů i neporušených vesmírných plavidel. Analýza podle něj odhalila, že vzorky jsou „exotického původu“, což znamená, že je vytvořila jiná než lidská inteligence.

V rozhovoru uvedl, že jeho tvrzení vycházejí z morfologie plavidel a testů materiálů, které vykazují jedinečné atomové uspořádání a radiologické signatury. Dodal, že všechny tyto informace byly americkému Kongresu nezákonně zatajeny a že za svá odhalení čelil odvetě úřadů.

Gruschova tvrzení podpořili i další zpravodajští důstojníci. Jeden z nich, Jonathan Grey, který v současnosti slouží v Národním zpravodajském středisku pro letectví a vesmír (NASIC), který se rovněž zabývá analýzami UAP, s Gruschem ve všem souhlasí.

V rozhovoru pro The Debrief Gray řekl, že sběr (získávání) „exotických materiálů“ není omezeno pouze na území USA. „Fenomén mimolidské inteligence je skutečný. Nejsme sami,“ uvedl.

Zdroj náhledové fotografie: Albert Antony / Unsplash, zdroj: Interesting Engineering

Total
0
Shares
8 komentářů
 1. Ano – sami tu nejsme a nikdy jsme tu sami nebyli. Proč USA předali vše soukromým firmám např. Musk??? Aby o tom nemuseli informovat. Stačí se jen podívat jak naše civilizace pokročila za krátkou dobu. Myslíte, že lidstvo zmoudřelo??? To těžko – jak již pan Svěrák a Smoljak říkali – blbec, pitomec a někde možná dva blbci vedle sebe …..

  1. Já bych řekl, že lidstvo ohromě zmoudřelo. Nicméně stále tu jsou mezi námi lidé, jako Alena Adámková.

  2. Otázka tedy je, který blbec stojí vedle Alenky 🙂 Inteligentní člověk může předpokládat, ale rozhodně nebude bez doložených důkazů kategoricky tvrdit – ale jak známo, ženy se ve svém uvažování logikou a rozumem omezovat nenechají 🙂

  3. Pánové Bořku a Jiří – pěkně jste se tady sešli – budete asi patřit do kategorie … dva blbci vedle sebe. Nebo jste snad jenom dvě šovinistický ču ňata ? Těžko říct, ale opravdu mě to vlastně nezajímá.

   1. No jistě, “madam” plácá nepodložené blbosti a když jí na to upozorní chlap, tak je pochopitelně šovinistický čuně. Argument vyplodit neumí, ale dělat ze sebe ublíženou chudinku to ano.. V životě jsem poznal řadu inteligentních žen hodných respektu, ale tato to zcela jistě není..

    1. Základem je, že se o věc zajímám. Pokud se zajímáte, tak máte informace – důkazy jsou – je mnoho dokumentů a vědců, kteří se o toto téma zajímají a zkoumají ho. Navíc myslím, že vrcholem arogance je myslet si, že jsme jediní v celém vesmíru. Ale já Vám Váš názor neberu. Na “ženskou strunku” jste začal Vy! Nikoliv já “o) Já neznám Vás – Vy neznáte mě, ale soudíte a napadáte. No ještě, že si z toho nemusím nic dělat – moji přátelé jsou otevření novým myšlenkám a do toho spolku jistě nepatří lidé s omezeným “rozhledem” jako máte Vy.

 2. Ahoj dečka vesmír je příliš velký na to aby jste v něm byly samy. To by bylo plýtvání místem. Tak proč se hádat. 👍

 3. Základem je, že se o věc zajímám. Pokud se zajímáte, tak máte informace – důkazy jsou – je mnoho dokumentů a vědců, kteří se o toto téma zajímají a zkoumají ho. Navíc myslím, že vrcholem arogance je myslet si, že jsme jediní v celém vesmíru. Ale já Vám Váš názor neberu. Na “ženskou strunku” jste začal Vy! Nikoliv já “o) Já neznám Vás – Vy neznáte mě, ale soudíte a napadáte. No ještě, že si z toho nemusím nic dělat – moji přátelé jsou otevření novým myšlenkám a do toho spolku jistě nepatří lidé s omezeným “rozhledem” jako máte Vy.

Comments are closed.