Tesla Model R Hypercar

Nadšenec namontoval na elektromobil Tesla rakety SpaceX. Bláznivý koncept baví internet

  • Elektromobil Tesla s raketovým pohonem?
  • Podle bláznivého designéra to není žádné sci-fi

Tesla je velmi populární značkou, která má ve světě rovněž široké fanouškovské zastoupení. O tom hovoří i fakt, že se tu a tam objeví uživatelské koncepty produktů, které by Tesla mohla v budoucnu představit. Nedávno jsme viděli projekt elektrického tanku, ale dnes pro vás máme ještě něco mnohem lepšího – hybrid Tesly Roadster s raketovými posilovači SpaceX. Jak se vám líbí?


Nepřehlédněte: Čína otestovala super vlak, který bude jezdit až 1000 km/h. V tunelu levitoval na elektromagnetickém polštáři


Speciální Tesla

Sen všech příznivců automobilky Tesla je tady. Nestojí za ním však inženýři Muskovy společnosti, ale jeden vytrvalý a zapálený nadšenec. Autorem automobilu Model R Hypercar je Max Schneider, mladý designér žijící v Japonsku. A podle nás se jedná o jeden z nejzajímavějších fanouškovských konceptů, jaký jsme kdy viděli, a to i přesto, že není vůbec jisté, zda se auto vůbec někdy dostane na trh.

Koncepční vůz dává odpověď na otázku, co by se stalo, kdyby Elona Muska napadlo, že využije know-how své vesmírné značky SpaceX k výrobě extravagantního elektromobilu s raketovým pohonem a neuvěřitelnými vlastnostmi.

Automobil nebo raketa?

Model R Hypercar disponuje úctyhodným výkonem 2 600 koní a dosahuje maximální rychlosti 467 km/h, respektive 526 km/h v případě o něco málo vybavenější závodní varianty, uvádí tvůrce.

Co koncept Tesly Model R Hypercar činí jedinečným, je vysoká míra proměnlivého přítlaku právě díky unikátním posilovacím raketám SpaceX (představte si je jako takové nitro na steroidech), které tlačí vůz k vozovce a umožňují mu zatáčet i při přetížení až 4g, aniž by měl tendenci se na vozovce utrhnout. S plnou nádrží (tankuje se ekologicky šetrné vodíkové palivo) se celková hmotnost vozidla vyšplhá na 2 170 kilogramů.

Tesla Model R Hypercar
Zdroj: se souhlasem Maxe Schneidera

Předpokládaný dojezd je zhruba 510 kilometrů, ale jen za předpokladu, že budete jezdit s lehkou nohou na plynu. Pokud se odvážete, počítejte jen s padesáti kilometry.

Z nuly na stovku se Tesla Model R Hypercar dostane za 1,9 sekundy. Vůz, který je zatím jen v hlavě designéra, tak paradoxně nepřekoná skutečnou švýcarskou studentskou elektroformuli, která nedávno zrychlila v rekordním čase 1,461 sekundy.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Maxe Schneidera, zdroj: IE

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Ideál na inspiraci na novej model do cyberpunk 2077 😅 ihned bych koupil

Comments are closed.