Tesla tank

Elektromobil Tesla v garáži předělali na tank. Teď němečtí kutilové chtějí, aby se v něm svezl Elon Musk

 • Němečtí youtubeři vytvořili vozidlo jako z filmu
 • Elektromobil Tesla předělali na úžasný tank
 • Chtějí, aby se v něm svezl miliardář Elon Musk

Už jsme toho v redakci zažili hodně. Viděli jsem žábu bušit pěstí do skály i koně zvracet v barvách francouzský trikolóry. Ale tohle? Z toho spadla brada i nám! Skupina německých youtuberů vzala automobil značky Tesla a úspěšně ho předělala na elektrický tank.


Nepřehlédněte: NASA dnes přepíše historii! Schválně narazí do asteroidu, který je velký jako fotbalové hřiště


Tesla předělaná na tank

Několik odvážných youtuberů, kteří na síti vystupují jako kolektiv The Real Life Guys, se rozhodlo proměnit Teslu Model 3 v tank s obřími pásy. Konečným výsledkem je jedinečný šestitunový elektrický terénní stroj.

Němci v garáži vytvořili obrovské ocelové rámy, do kterých nainstalovali odolný systém odpružení, důležité vzpěry, podporná kolečka a samozřejmě i hnací kola, aby se tank bez problémů zvládl pohybovat vpřed a vzad.

Když došlo na instalaci, museli s Teslou najet na improvizovanou dřevěnou konstrukci, kterou z každé strany tvořilo šest palet. V podstatě tím vytvořili rampu, čímž bylo dosaženo dostatečné výšky pro nasazení tankové kostry. Složitým úkolem pak bylo vytvořit prostor pro masivní gumové řetězy, uvádí ve videu techničtí šikulové, ale i s tím si nakonec podařili.

Sveze se s nimi i slavný Elon Musk?

Na samotný závěr je čekal úkol nejtěžší: instalace obou vytvořených železných bloků na Teslu. Auto bylo na paletách ve finále posazeno tak vysoko, že museli použít vysokozdvižný vozík.

Konečným výsledkem experimentu je elektromobil, který skutečně připomíná tank. Přeměna trvala dohromady čtyři týdny, ale výsledek stojí za to. Youtubery nyní čeká zkouška odolnosti tanku v terénu, ale vzhledem k tomu, že si nechali záležet a nic neodflákli, v testu v pohodě obstojí.

Závěrem si tvůrci projektu rýply do Elona Muska, majitele společnosti Tesla, která známá elektrická auta produkuje. Uvedli, že by bylo fajn, kdyby se nejbohatší muž v jejich jedinečném elektrickém Tesla tanku svezl společně s nimi.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem The Real Life Guys, zdroj: IE

Total
0
Shares
3 komentářů
 1. Poprosil bych autora, aby si zjistil, co je to tank. Tahle Tesla s pasama nema ani pancerovani, ani delo, dokonce ani kulomet, tudiz to neni tank, ale porad jen Tesla s pasama.

 2. “Předělali”?
  “podporná kolečka”?
  “i s tím si nakonec podařili”
  “Závěrem si tvůrci projektu rýply”
  Někdo s takhle bohatou slovní zásobou, znalostí češtiny a nebývalou ochotou si po sobě aspoň svůj výtvor před zveřejněním přečíst a opravit, by si asi měl přivydělávat něčím jiným než psaním článků 👎

Comments are closed.